Obálka audioknihy Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Interpret: Daniel Krejčík
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

SNĚŽÍ! Chumelí! Už to padá! Tradá tradá!

Veselé vyprávění malého školáka o prvním sněhu, přípravách na Vánoce a o zážitcích ze Štěd-rého dne.

„Prosinec je měsíc, kdy se pořád něco děje.
Někdy se třeba půl roku nestane nic, ale v prosinci to jde jedno za druhým.“
Odpočítávání dnů, pečení cukroví, shánění kaprů nebo alespoň šupin a do toho všeho návštěva Mikuláše a čerta. Co všechno zažije malý Dušan s celou svou rodinou, sousedem Vránou, který je pro každou legraci, a jeho ženou? Příběh, který vykouzlí tu správnou předvánoční atmosféru. Dospělým připomene, že i děti mohou mít svá trápení a že bez malého zlobení není žádná legrace. Malým ukáže, že nejdůležitější není přát si hromady dárků, ale mít partu kamarádů a dobrou náladu. Pak se začnou dít zázraky nejen o Vánocích.

MILOŠ KRATOCHVÍL
Sportovní redaktor, spisovatel, televizní scenárista. Absolvoval Střední průmyslovou školu potravinářské technologie a pokračoval na Karlově univerzitě studiem žurnalistiky, které ale nedokončil. V letech 1970–1980 byl sportovním redaktorem, pak se stal spisovatelem „na volné noze“. Byl velmi činným scenáristou pro Československou televizi, kde uplatnil desítky scénářů. Je autorem řady písničkových textů, básniček, fejetonů i pohádek. Psal do dětských časopisů Mateřídouška a Sluníčko. Je držitelem mnoha ocenění. Za svou knihu Zajatci stříbrného slunce získal v roce 2016 Zlatou stuhu za beletrii pro děti a v roce 2010 tutéž cenu za knihu Modrý Poťouch.

Nahrávka vznikla podle knihy Miloše Kratochvíla Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my, vydané nakladatelstvím Triton v roce 2010. Text copyright © Miloš Kratochvíl, 2000. Čte Daniel Krejčík. Zvuk Vratislav Hubička. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Illustrations © Markéta Vydrová, 2010. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my, autor Miloš Kratochvíl, čte Daniel Krejčík.