Obálka audioknihy Čuníkův supertajný deník

Interpret: Filip Sychra
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Čuníkovi je právě 465 dnů a rozhodl se začít si psát deník. Ale je supertajný. Nesmí ho nikdo otevírat. Obzvlášť ne ti, kteří jsou zlí!

Jeho Sedlák ho má nejradši ze všech zvířat na Statku. Jak to Čuník ví? Protože od něj přeci dostává spoustu dobroučkých pomyjí, každý den ho drbe po hřbetě a dal mu i přezdívku – Pečínka! A to jen tak někdo nemá! Čuníkův nejlepší kamarád je Kačer, který je hodně chytrý a umí několik řečí. Jejich nepřátelé jsou Zlá kuřata. Proč jsou zlá? Dělají totiž spoustu naschválů ostatním zvířatům na Statku a vůbec se chovají arogantně. Ale Čuník svůj pohled na kuřata změní ve chvíli, kdy mu Kačer prozradí, že Sedlák není jeho kamarád, ale nejnebezpečnější tvor na Statku, protože mu usiluje o život! Čuníkovi se zhroutí svět, a aby unikl svému trudnému osudu, přijme nabídku Zlých kuřat, aby se stal jejich astronautem. Staví totiž Traketu, která má doletět až na Pluto. Chtějí tím trumfnout Zlá kuřata z druhého konce údolí, která poslala vlastní Traketu na Mars. Je tu sice možnost, že mise nevyjde, ale pořád má Čuník alespoň malou šanci, že se dostane ze spárů svého Sedláka, a když mu Zlá kuřata ještě k tomu slíbí, že bude mít s sebou k jídlu své milované pomyje, nemůže to špatně dopadnout… a nebo ano?!

EMER STAMP
Britská spisovatelka a ilustrátorka knih pro děti. Vyrostla na ovčí farmě v Devonu a původně toužila stát se veterinářkou, ale neměla z biologie dostatečně dobré známky. Nakonec pracovala patnáct let v reklamním průmyslu, ale práce ji nenaplňovala. Proto z ní v roce 2015 odešla a stala se spisovatelkou na plný úvazek. Žije se svým manželem, dvěma dětmi a rybičkami v Londýně. V češtině zatím vyšlo: Čuníkův supertajný deník, Čuníkův neobyčejný deník a Čuníkovo úžasné dobrodružství.

FILIP SYCHRA
Český herec, moderátor, zpěvák, pedagog, PR manažer a copywriter. Vystudoval Hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře a po absolutoriu se stal členem Středočeského divadla Kladno a Mladá Boleslav (například Sid v Stromy umírají vstoje nebo Trapolla ve Zpívajících Benátkách). Od poloviny devadesátých let je na volné noze a spolupracuje s mnoha produkcemi a divadly. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy studoval tři roky katedru Divadelní vědy a nakonec absolvoval na Fakultě sociálních věd obor Mediální studia. Skoro čtrnáct let učil na Vyšší odborné škole herecké v Praze hlasovou výchovu a techniku řeči (je autorem skript). Má dlouholetou zkušenost s prací v médiích a pro média. Vydavatelství Tympanum v jeho interpretaci vydalo sérii Pachatelé dobrých skutků (vyjma prvního dílu).

Nahrávka vznikla podle knihy Emery Stamp Čuníkův supertajný deník vydané nakladatelstvím Moravská Bastei MOBA, s. r. o. v roce 2016. Copyright © Emer Stamp, 2013. Z anglického originálu The Unbelievable Top Secret Diary of Pig přeložila Martina Buchlová © Martina Buchlová, 2016. Čte Filip Sychra. Nahrávku vytvořila Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 2016. Hudba Mario Buzzi. Remastering Tympanum, s. r. o. Ilustrace © Emer Stamp, 2013. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Čuníkův supertajný deník. Autor Emer Stamp, čte Filip Sychra.