Stopařův průvodce, Červený trpaslík i Stephen King! Užijte si sci-fi a fantasy audioknihy se slevou
3. 4. 2023 9:00 | Patricie Kolohnátková

Milujete fantasy a sci-fi? Pak tu máme celou řadu titulů přesně pro vás, navíc se slevou 30 %. Ve výběru nechybí několik titulů od Stephena Kinga, dále Červený trpaslík, Stopařův průvodce galaxií či 2001: Vesmírná odysea.

Ale také fantasy Prohnilé město, od níž se nedokážete odtrhnout, či romány od Miroslava Žambocha nebo George R. R. Martina. Ať už si vyberete jakoukoliv audioknihu ze seznamu níže, my jsme přesvědčeni, že si poslech užijete od první až do poslední minuty. Akce na sci-fi a fantasy audioknihy platí až do 5. května.

STOPAŘŮV PRŮVODCE GALAXIÍ

Douglas Adams

Původní cena: 249,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 174,-

Žánr: Světová literatura, humor, sci-fi, fantasy

Interpret: Vojta Dyk

Stopařův průvodce galaxií je geniální parodií na sci-fi a fantasy štědře kořeněná černým humorem, jíž nenapsal nikdo jiný než britský spisovatel Douglas Adams. Začíná ve chvíli, kdy je kvůli nové galaktické dálnici zničena Země. Pozemšťan Arthur Dent se ale naštěstí spojí s Fordem Prefectem, který je údajně nezaměstnaný herec. Nakonec se z něj vyklube mimozemšťan, a tak není problém stopnout kosmickou loď a dostat se z místa katastrofy. Audioknihu velmi dobře zpracoval Vojta Dyk.

Hodnocení na Databázi knih: 86 %

ČERVENÝ TRPASLÍK

Grant Naylor

Původní cena: 359,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 251,-

Žánr: Světová literatura, humor, sci-fi

Interpret: Kamil Halbich

Chcete se podívat do zákulisí seriálové legendy Červený trpaslík? Pak je vaší volbou číslo jedna právě Nekonečno vítá ohleduplné řidiče. Jde o první díl série, kde se dozvíte i spoustu věcí, které se na obrazovky nedostaly. Třeba jak se Lister seznámil s Rimmerem. Chybět ale pochopitelně nebude ani Holly, Kryton a samozřejmě naprosto okouzlující Kocour. To vše v podání Kamila Halbicha, tedy Rimmera. Odoláte?

Hodnocení na Databázi knih: 87 %

PROHNILÉ MĚSTO

Leigh Bardugo

Původní cena: 449,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 314,-

Žánr: Světová literatura, fantasy, pro děti a mládež

Interpret: Viktor Dvořák

Skoro stoprocentní hodnocení na Databázi knih má Prohnilé město od Leigh Bardugo. Fantasy vás zavede do přístavního města Ketterdam, kde se seznámíte s prohnaným podvodníčkem Kazem Brekkerem a jeho partou šesti vran. A to ve chvíli, kdy zjistí, že místo slíbené pohádkové odměny nedostanou vůbec nic. Získat to, co jim patří, ale nebude snadné: ve městě narůstá násilí kvůli smrtící droze droga jurda, která má moc rozpoutat i válku. Podaří se Kazovi své lidi ochránit? Audioknihu načetl Viktor Dvořák a až ji doposlechnete, zkuste skvělý seriál Světlo a stíny, který právě najdete na Netflixu.

Hodnocení na Databázi knih: 92 %

ČARODĚJ A SKLO

Stephen King

Původní cena: 349,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 244,-

Žánr: Světová literatura, horor, fantasy

Interpret: Libor Terš

Kupa fantasy a spousta děsu, to je Čaroděj a sklo od krále hororů Stephena Kinga. Jde o čtvrtý díl z populární série Temná věž, který dostal opět na starosti Libor Terš. Při přechodu jednoho světa z druhého, který je jedinou možností záchrany poutníků, vypráví Roland o jedné výjimečné ženě. Na povrch tak vyplouvá téměř zapomenutý milostný příběh, v němž není nouze o dobrodružství i celou řadu překvapivých momentů.

Hodnocení na Databázi knih: 90 %

2001: VESMÍRNÁ ODYSEA

Arthur C.Clarke

Původní cena: 299,-   NYNÍ s 30% SLEVOU za 209,-

Žánr: Světová literatura, román, sci-fi

Interpret: Richard Honzovič

2001: Vesmírná odysea je naprostá sci-fi klasika od Arthura Charlese Clarka. Kvůli záhadnému objektu, co je objeven na Měsíci, je do Sluneční soustavy vyslána lidská posádka. V průběhu jejich výpravy se ale vyskytnou potíže, které narostou do děsivých rozměrů. Kapitán David Bowman a jeho tým bojuje se selhávajícím lodním systémem, a jejich mise se tak doslova mění v boj o život. A také v hledání odpovědi na otázky o původu člověka a jeho místu ve vesmíru. Audioknihu skvěle načetl hlasatel, moderátor a dabér Richard Honzovič.

Hodnocení na Databázi knih: 89 %

O2 Knihovna

V naší O2 Knihovně najdete tisíce e-knih a audioknih nejrůznějších žánrů na jednom místě. Stáhněte si zdarma aplikaci O2 Knihovny a mějte tak své čtení i poslech stále po ruce!

Aplikace O2 Knihovna je zcela zdarma a můžete v ní pohodlně číst a poslouchat vaše oblíbené knihy. Stahnout si ji můžete s využitím QR kódu vedle nebo tlačítla níže.