Seznamte se s novou funkcí Spotify. Sdílejte svou hudbu rychleji a snadněji!
14. 7. 2017 15:36 | Andrea Pivcová

Spotify přišlo s novou vychytávku pro snadnější sdílení hudby. Spočívá ve skenování speciálních kódů. Aplikace vygeneruje unikátní obrázek podobný QR kódu, který známe a používáme několik let. Místo toho, abyste kamarádovi složitě vysvětlovali, jaké album od interpreta YX si má určitě poslechnout, tak mu jednoduše pošlete nebo ukážete Spotify kód. Dotyčný si jej (opět prostřednictvím aplikace) rychle naskenuje a může poslouchat!

Kódy usnadňují nejen sdílení alba, ale také konkrétních skladem, playlistů nebo interpretů, prostě jakékoliv hudby mezi přáteli, kolegy a rodinou. Hudebním vydavatelům a muzikantům pak usnadňují propagaci jejich tvorby.

Pro zjištění kódu daného alba stačí kliknout na „tři tečky“ v pravém horním roku obrazovky. Otevře se možnost sdílení a u obrázku se vytvoří kód podobný ekvalizéru.

V opačném případě, tedy když kód chcete načíst, přejděte do vyhledávání hudby a vedle pole pro zadávání názvu klikněte na ikonu foťáku. Poté už můžete načíst obrázek z jiného mobilu nebo počítače, a poslechu nic nebrání!

Vyzkoušejte si to na momentálně nejhranějším albu na Spotify Divide od Eda Sheerana: