Obálka audioknihy Víc než žena

Interpret: Marie Štípková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Ve středním věku vám nejúžasnější ze všech lidí nevyhnutelně přijdou právě vrstevnice.

Caitlin Moranová před deseti lety předpokládala, že má všechny trable za sebou. Ve svém globálním bestselleru Jak být ženou se vypořádala s patriarchátem, feminismem a vším tím, co obnáší moderní „ženství“, a měl ji čekat spokojený dospělý život plný skvělého sexu a harmonického rodičovství. Nečekal. V nové knize se proto zaobírá výzvami, které v současnosti čekají na „zralé“ ženy a stává se tak naším břitkým průvodcem dospělostí i smířením s faktem, že seznam povinností, potřeb a potíží se bude jen prodlužovat - stárnoucí rodiče, dospívající a náladové děti, odcizující se partner, nebo proměňující se vlastní tělo. Moranová přesto neztrácí nadhled a smysl pro řádně kousavý humor. Stárnutí je v jejím pojetí oslavou života — i když obnáší nudný sex, protivné puberťáky a nezničitelné faldy. Nebo možná právě proto.

CAITLIN MORANOVÁ
je britská novinářka, spisovatelka, moderátorka a sloupkařka. Se svými rodiči a sedmi sourozenci žila v malém domě se třemi ložnicemi ve městě Wolverhampton. Navštěvovala základní školu, od jedenácti let ale byla, stejně jako její sourozenci, vzdělávána doma. Od dětství se chtěla stát spisovatelkou. Ve 13 letech vyhrála první literární cenu, v 16 letech napsala svou první knihu The Chronicles of Narmo, inspirovanou právě domácí školou. Do současnosti posbírala mnoho, především novinářských, cen a ocenění. Získala např. British Press Award, a to jako sloupkařka roku, kritik roku nebo za nejlepší interview roku (2010-2011).

MARIE ŠTÍPKOVÁ
je česká herečka. Absolvovala pražskou DAMU. Věnuje se převážně divadlu, 2013-2016 byla v angažmá v Městském divadle Kladno. Učí na DAMU. Za roli Géši Gottfriedové v Brémské svobodě, uváděné v Městském divadle Kladno, získala Cenu divadelní kritiky za rok 2015. Byla nominována na Cenu Thálie 2015. Objevila se ve filmech Chyťte doktora, Anglické jahody, Cesta do lesa, 8 hlav šílenství nebo Nabarvené ptáče.

Nahrávka vznikla podle knihy Caitlin Moranové Víc než žena vydané nakladatelstvím Host v roce 2021. Copyright © 2020 by Caitlin Moran. Z anglického originálu More Than a Woman
vydaného v Londýně roku 2020 nakladatelstvím Ebury Press přeložila Kateřina Klabanová. Translation © Kateřina Klabanová, 2021. Čte Marie Štípková. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Jan Šikl. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design © Two Associates. Cover photo © Alex Lake. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., ve spolupráci s Host — vydavatelství, s. r. o., 2022.

Audiokniha Víc než žena, autorka Caitlin Moranová, čte Marie Štípková.