Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vlasta Burian: Život za smích

Vlasta Burian: Život za smích

Pavel Taussig

Délka: 6 h 53 min
Interpret: Radúz Mácha
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 388 MB

Audiokniha filmového historika, publicisty, scénáristy a pedagoga Pavla Taussiga o divadelní a filmové hvězdě první republiky se věnuje nejen období vrcholné slávy Vlasty Buriana, ale i jeho krutému pádu z výšin po roce 1945, kdy zostuzený a zatracovaný bývalý král komiků působil jako pomocná síla na krkonošské boudě.

Pavel Taussig pracuje s řadou dopisů pamětníků nejen tohoto poválečného zavržení. Citované dopisy a vzpomínky přinášejí také nové poznatky o chování a činnosti Vlasty Buriana za okupace. V audioknize čtou ony dopisy Václav Jílek a Vladana Brouková, životem hrdiny jeviště, filmového plátna, a nakonec trestance nás provází Radúz Mácha. V bonusové části nahrávky máme možnost poslechnout si 46 výstupů, písní a skečů Vlasty Buriana tak, jak zůstaly zachovány na gramodeskách z let 1923 až 1957.

Audiokniha Vlasta Burian: Život za smích − příběh významného filmového historika o mimořádném životě krále komiků, doplněný autentickými nahrávkami Burianových výstupů. Autor Pavel Taussig, čte Radúz Mácha, Václav Jílek a Vladana Brouková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma