Doba temna

Délka: 4 h 54 min
Interpret: Adéla Elbel
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 276 MB

Audiokniha Doba temna – autobiografie české stand-up komičky Adély Elbel.

GET UP, STAND UP, STAND UP FOR YOUR LIFE! … UŽ MĚ NEUVIDÍTE JAKO DŘÍV.

Výprava z temnot české stand-up komičky, která nesmlouvavě popisuje s ironií sobě vlastní svůj život a trnitou cestu z toxických vztahů k sebe-lásce.

Autobiografie české stand-up komičky Adély Elbel jistě šokuje mnohé posluchače. Nejen nesmlouvavým a drsným popisem dětství, dospívání a hledání ideálního partnera, ale především svou otevřeností, které není leckdo schopný ani za zavřenými dveřmi uvnitř sebe. Autorka to nedělá z touhy bulvarizovat svůj život, ale z terapeutické potřeby nalézt odpovědi na otázky, které si kladou mnozí z nás: proč se mi to děje, proč mám kolem sebe pouze toxické vztahy, proč nemůžu být šťastný/-á. Děje se tak samozřejmě s přístupem jí vlastním – ironicky, často až sarkasticky popisuje své omyly, přehmaty a snahy být ta „silná“, když okolí je slabé.

Adéla Elbel se nebála jít s kůži na trh a ukázat, že pod slupkou ironické, vtipné a silné ženy se skrývala introvertka s mnoha strachy a Doba temna je popis cesty ven k sebe-uvědomění, sebe-vědomí a sebe-lásce. Protože kdo nemá rád sám sebe, nemůže mít rád ani lidi kolem sebe.

ADÉLA ELBEL
Česká nederlandistka a překladatelka z nizozemštiny, zpěvačka, performerka, textařka, herečka, (stand-up) komička a členka hudebního dua Čokovoko. Nederlandistiku vystudovala na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Z vlámštiny přeložila knihy Griet Op de Beeckové Výš než v sedmém nebi a Pojď sem, ať ti můžu dát pusu a z holandštiny například Abys věděla Christopha Van Gerreweye. Je také překladatelkou v zásadě přelomových knih nizozemských pohádek s tematikou lásky dvou lidí stejného pohlaví, určenou pro děti už od 3 – 4 let Jedno morče a dvě mámy, Princ & Princ, Král & Král & rodina. Jako komička vystupuje např. na televizním kanálu Prima Comedy Central, v televizním pořadu a show Na stojáka nebo v brněnské stand-up comedy show NaMikrofon.

Nahrávka vznikla podle knihy Adély Elbel Doba temna vydané nakladatelstvím CPress v roce 2020. Copyright © Adéla Elbel, 2020. Čte Adéla Elbel. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Vojtěch Machálek, Soundguru. Vyrobilo studio Soundguru. Foto na obálce © Radek Mauer. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma