Obálka audioknihy Odhalené emoce

Interpret: Zbyšek Horák
Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2022

Celosvětově známý psycholog Paul Ekman v knize Odhalené emoce reflektuje své desetiletí výzkumu a rozebírá naše reakce na emoce – hněv, strach, znechucení, smutek a štěstí. Popisuje jejich kořeny a poukazuje, jak přes naše tváře přecházejí a poskytují jasné signály našemu okolí. Jde o praktického, přesvědčivého a mysl otevírajícího průvodce pro čtení emocí a to i těch vlastních. Provede vás intenzivním tréninkem v rozpoznávání, vyhodnocování ale i řešení situací s co nejméně zaujatým pohledem.

Kniha se stane vaším nepostradatelným zdrojem pro orientaci v emočním světě. Reálnými příběhy ze života vás dostane do sebereflexe, kde si vzpomenete na situace, ve kterých jste se ocitli. Pochopíte tak, jak důležité je vnímat své vlastní pocity v počátcích a vyhodnocovat jejich dopady, stejně jako vnímat pocity ostatních.

Na jaké otázky vám audiokniha odpoví?

Jak naše tělo signalizuje ostatním, zda jsme trochu smutní nebo trápení, naštvaní nebo rozzlobení?
Dokážeme někdy skutečně ovládat své emoce?
Dokážeme se naučit rozpoznat lež?
Můžeme se naučit rozlišovat mezi úsměvem zdvořilostním a opravdovým?
Co to jsou mikrovýrazy a jak je rozpoznávat?

Díky audioknize se naučíte:
Rozpoznávat pocity dle mimických znaků v tváři a přiblížit se tak k porozumění svých blízkých, ale i cizích lidí
Jak s emocemi pracovat nejen v sobě, ale i ve vztahu k vašemu okolí
Zlepšovat kvalitu svého života. Budete si lépe uvědomovat své pocity a více si všímat, jaké signály k vám ostatní vysílají prostřednictvím mimiky, hlasu i řeči těla.

O knize řekli:
"Pokud si přečtete tuto knihu, už se nikdy nebudete dívat na ostatní lidi úplně stejným způsobem."
— Malcolm Gladwell, kanadský novinář a spisovatel

"Od slavného Darwinova Expression of the Emotions před více než stoletím neexistuje kniha na toto téma s takovým rozsahem a vhledem."
— Oliver Sacks, britský neurolog

"Okouzlující, zvuková a rozumová mapa světa emocí. Dokonalý průvodce."
— Daniel Goleman, americký psycholog zabývající se emoční a sociální inteligencí

Audiokniha Odhalené emoce: Naučte se chápat a číst mimické reakce sebe i lidí kolem vás. Autor Paul Ekman, čte Zbyšek Horák.