Obálka audioknihy Začněte s proč

Interpret: Ondřej Halámek
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2018

Při studiu vůdčích osobností a organizací, které velkou měrou ovlivnily svět, Simon Sinek zjistil, že všichni uvažovali, jednali a komunikovali přesně stejným způsobem – vždy začali s otázkou PROČ a až poté řešili, JAK a CO realizovat. Autor tento model nazývá zlatý kruh. Jde o velmi účinný princip, na jehož základě lze vybudovat firmu, organizaci, věnovat se politice, vést hnutí a inspirovat lidi.

Každá organizace umí vysvětlit, CO dělá.
Některé umějí vysvětlit, i JAK to dělají.
Ale jen málo z nich dokáže formulovat, PROČ to dělají.

Za PROČ se přitom nepovažují peníze nebo zisk, to jsou vždy jen výsledky. Proč vaše organizace existuje? Proč dělá věci, které dělá? Osobnosti a firmy, které to vědí, nikdy nepotřebují manipulovat – ony inspirují.

SIMON SINEK:
Seznamuje jednotlivce i organizace s modelem zlatého kruhu a principem fungování PROČ. Jeho poznatky využívají všichni, kteří chtějí někoho inspirovat, od řadových úředníků po zahraniční velvyslance, od malých podniků po korporace typu Microsoft, od Hollywoodu po Pentagon. Vyučuje na Kolumbijské univerzitě v rámci programu Strategické komunikace. Pokud zrovna nebydlí v hotelu, žije v New Yorku. Je autorem blogu na blog.startwithwhy.com.

Začněte s proč: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům - v této audioknize se dozvíte, že na začátku úspěchu stojí jednoduchá otázka: PROČ?, a proč tomu tak je. Napsal Simon Sinek, namluvil Ondřej Halámek.