Obálka audioknihy Vzdáleným nablízku

Interpret: Tomáš Halík
Vydavatel: NLN
Vydáno: 2012

O vztahu víry a nevíry tváří v tvář aktuálním problémům našeho světa.
Zralá víra nám nenabízí jistoty, nýbrž učí nás žít s tajemstvím. Víra, naděje a láska jsou tři aspekty naší trpělivosti vůči Bohu, tři způsoby, jak se vyrovnat se zkušeností s Boží skrytostí. Nabízejí zcela odlišnou cestu, než je ateismus, náboženský fundamentalismus i "laciné věření".
Podle amerických recenzentů jde o dílo jednoho z nejoriginálnějších náboženských myslitelů naší doby, pokračujícího v tradici G. K. Chestertona, C. S. Lewise, Henriho Nouwena a Thomase Mertona… Nabízí tvořivý a nevšední pohled na vztah náboženství, víry a spirituality ke kultuře a dnešní společnosti.

Obsah:
1. Vzdáleným nablízku
2. Oslovit Zachea
3. Velikonoční zrcadlo
4. Víra jako trpělivost
5. Apokryf o Zacheovi

Vzdáleným nablízku - na audioknize Tomáš Halík předčítá úryvky ze své stejnojmenné knihy esejů, v nichž se zabývá dialogem víry a nevíry.