Obálka audioknihy Čarodějky na cestách

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Série: Úžasná Zeměplocha

Komu připadne po skonu čarodějky a zároveň sudičky Desideráty Duté její kouzelná hůlka? Překvapivě Magrátě Česnekové. Ovšem jen pod podmínkou, že dokáže uvést do pořádku jednu její nedokončenou záležitost - musí zabránit sňatku Lenóry Sobotové řečené Popelka s princem v dalekém městě Genova. Dodatek v závěti "řekni těm dvoum starejm škatulím, aby s tebou nejezdily“ zajistí Magrátě zkušený doprovod a velká výprava do zahraničí může začít! Co těžkého by mohlo být na tom, postarat se, aby si obyčejná služebná nevzala prince, zvláště když ho nechce? Jenže stínová vládkyně města mocná lady Lilith de Tempscire, ovládající zhoubnou zrcadlovou magii, na tom tak trochu trvá. Trio z hor Beraní hlavy má ale k dispozici hlavologii, pomoc tajemné vúdú kouzelnice z močálů paní Gogolové, jednookého kocoura Silvera a magickou hůlku, která dokáže - vykouzlit dýně.

TERRY PRATCHETT
Literární talent britského spisovatele se projevil už ve 13 letech, kdy mu ve školním časopise otiskli povídku Kšeft v Hádesu (The Hades Business, 1963). Studoval umění, historii a angličtinu, posléze začal se studiem žurnalistiky, které ovšem nedokončil, protože přijal nabídku pracovat jako novinář. Postupně působil v několika redakcích regionálních i celostátních novin, na začátku osmdesátých let se stal tiskovým mluvčím elektrárenské společnosti a od roku 1987 se plně věnoval pouze spisovatelské činnosti. První kniha s názvem Kobercové mu vyšla v roce 1971, ale důležitým zlomem v jeho kariéře bylo zejména vydání románu Barva kouzel ze série Úžasná Zeměplocha – následovaly další a série se rozrostla na více než třicet knih (do češtiny jeho dílo překládal Jan Kantůrek). V roce 1990 napsal spolu s Neilem Gaimanem humorně pojatý příběh o zrození Antikrista Dobrá znamení (Good Omens, 1990, česky 1997) .V roce 1998 mu britská královna udělila za literární dílo a „službu literatuře“ Řád britského impéria.

ZUZANA SLAVÍKOVÁ
Vystudovala herectví na brněnské JAMU, do roku 2007 byla členkou Mahenova divadla v Brně a poté dostala angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, kde působí dodnes. V letech 2002–2005 uváděla televizní soutěž Nejslabší, máte padáka!, díky které se dostala do širšího povědomí. V současnosti účinkuje hojně v seriálech (Detektiv Martin Tomsa, Četnické humoresky, Ordinace v Růžové zahradě, Přístav, Ulice), objevuje se ve filmech (Doktor od jezera hrochů, Teorie tygra), známá je díky práci v rozhlase a především z dabingu (dabuje např. Kate Winslet, Susan Sarandon nebo Julianne Moore).