Obálka audioknihy Ďáblova čísla

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Letopisy Královské komory

666. ĎÁBLOVO ČÍSLO, ČÍSLO ŠELMY. PODVRH NEBO DŮKAZ PŮSOBENÍ TEMNÝCH SIL?

Během úřední cesty Jiřího Adama z Dobronína dojde ve Dvoře Králové k několika vraždám. Jednou z obětí je člen rodu Valdštejnů. Jde o dílo ďáblovo?

Při běžné úřední cestě královského písaře Jiřího Adama z Dobronína do Dvora Králové dojde ve městě k vraždě. I když se radnice snaží utajit její okolnosti, mezi lidmi se rychle šíří panika, protože okolnosti napovídají, že jde o zásah temných sil. A tak navzdory tomu, že to není jeho povinnost, začne Jiří Adam z Dobronína s pomocí bakaláře Petra vyšetřovat. Všechny ty mordy vypadají jako ďáblovo dílo, neboť jsou označené číslem šelmy 666. Situace je o to složitější, že se radnice snaží téhle okolnosti využít a strhnout na sebe moc ve městě. Zavádí restrikce a nutí měšťany, aby zvýšenou zbožností bojovali proti zlu. Zazní křivá obvinění, chystají se popravy. Jde o závod s časem, kdy už nejde ani tak o spravedlnost, jako o boj s fanatismem a lidskou hloupostí. A brzy dojde k další vraždě.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor především historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než 40 historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi nejpůjčovanějšími tituly v českých veřejných knihovnách. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Na některých knihách s ním spolupracuje jeho žena Alena a kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografie a pes.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí, dnes ho můžeme vidět na prknech Divadla na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Ďáblova čísla (Letopisy královské komory), vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2022. Text copyright © Vlastimil Vondruška, 2022. Čte Aleš Procházka. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Pavel Hlaváček. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Ďáblova čísla obsahuje historickou detektivku z oblíbeného cyklu Letopisy královské komory. Autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka.

Série Letopisy Královské komory

Obálka audioknihy Plzeňské mordy