Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ďáblova čísla

Ďáblova čísla

Vlastimil Vondruška

Délka: 7 h 40 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Série: Letopisy Královské komory
Typ souboru: MP3
Velikost: 432 MB

666. ĎÁBLOVO ČÍSLO, ČÍSLO ŠELMY. PODVRH NEBO DŮKAZ PŮSOBENÍ TEMNÝCH SIL?

Během úřední cesty Jiřího Adama z Dobronína dojde ve Dvoře Králové k několika vraždám. Jednou z obětí je člen rodu Valdštejnů. Jde o dílo ďáblovo?

Při běžné úřední cestě královského písaře Jiřího Adama z Dobronína do Dvora Králové dojde ve městě k vraždě. I když se radnice snaží utajit její okolnosti, mezi lidmi se rychle šíří panika, protože okolnosti napovídají, že jde o zásah temných sil. A tak navzdory tomu, že to není jeho povinnost, začne Jiří Adam z Dobronína s pomocí bakaláře Petra vyšetřovat. Všechny ty mordy vypadají jako ďáblovo dílo, neboť jsou označené číslem šelmy 666. Situace je o to složitější, že se radnice snaží téhle okolnosti využít a strhnout na sebe moc ve městě. Zavádí restrikce a nutí měšťany, aby zvýšenou zbožností bojovali proti zlu. Zazní křivá obvinění, chystají se popravy. Jde o závod s časem, kdy už nejde ani tak o spravedlnost, jako o boj s fanatismem a lidskou hloupostí. A brzy dojde k další vraždě.

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Český historik, publicista a spisovatel, autor především historických detektivních příběhů. Dosud publikoval více než 40 historických románů. Patří k nejprodávanějším českým autorům a jeho knihy jsou mezi nejpůjčovanějšími tituly v českých veřejných knihovnách. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Na některých knihách s ním spolupracuje jeho žena Alena a kromě literatury patří mezi jeho zájmy horolezectví, cestování, štípání dřeva, fotografie a pes.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí, dnes ho můžeme vidět na prknech Divadla na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastimila Vondrušky Ďáblova čísla (Letopisy královské komory), vydané nakladatelstvím MOBA v roce 2022. Text copyright © Vlastimil Vondruška, 2022. Čte Aleš Procházka. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Pavel Hlaváček. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Ďáblova čísla obsahuje historickou detektivku z oblíbeného cyklu Letopisy královské komory. Autor Vlastimil Vondruška, čte Aleš Procházka.

více

Série Letopisy Královské komory

Obálka audioknihy Plzeňské mordy
Plzeňské mordy
Obálka audioknihy Ulička hanby
Ulička hanby
Obálka audioknihy Velhartické pastorále
Velhartické pastorále
Obálka audioknihy Vražda v lázních
Vražda v lázních
Obálka audioknihy Jáchymovští démoni
Jáchymovští démoni
Obálka audioknihy Poslední cantilena
Poslední cantilena
Obálka audioknihy Tajemství Tudorovců
Tajemství Tudorovců
Obálka audioknihy Mrtvý posel
Mrtvý posel
Obálka audioknihy Otrávený pohár
Otrávený pohár
Obálka audioknihy Falešný tolar
Falešný tolar

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma