Obálka audioknihy Neviditelné kořeny

Interpret: Petr Florián
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2024

KREV NENÍ VODA. ROMÁNOVÁ KRONIKA O RODINĚ VE VÍRU ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJIN.

Listopad 1989. Vysokoškolák Pavel prožívá události revolučních dní, které poznamená rodinná tragédie: jeho otec, příslušník StB, spáchá sebevraždu. Pavel se navíc dozvídá, že je adoptovaný, a tak začíná pátrat po svých kořenech. Nedlouho po druhé světové válce se snaží Tomáš a Anežka, zaměstnanci firmy Baťa, uprchnout přes střežené hranice ze své vlasti. Co mají desítky let vzdálené osudy společného a jak je ovlivní bouřící dějiny?

HYNEK ČAPKA
Hynek Čapka vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a několik let poté začal pracovat jako překladatel na volné noze, kterým je dodnes. Žije ve Zlíně a zajímá jej historie, zvláště baťovská éra jeho města. Rád čte beletrii a jeden z románů japonského spisovatele Harukiho Murakamiho jej inspiroval k napsání prvotiny Dvojitá ozvěna (2018). Nakladatelství Kniha Zlín vydalo jeho druhý román Neviditelné kořeny.

Audiokniha Neviditelné kořeny, autor Hynek Čapka, čte Petr Florián.