Obálka audioknihy Tobiáš Lolness

Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2019

Audiokniha Tobiáš Lolness obsahuje román francouzského autora Timothée de Fombelle, který patří mezi současná nejúspěšnější díla pro děti. Účinkují Jiří Lábus, Mikuláš Převrátil, František Souček, Julie Součková, Martin Finger, Viktor Preiss, Lucie Trmíková, Hanuš Bor, Jan Novotný, Igor Bareš, Vlastimil Zavřel a Martin Písařík. Režie Aleš Vrzák.

AUDIOKNIHA ROKU 2019 v kategorii PRO DĚTI A MLÁDEŽ a NEJLEPŠÍ ZVUKOVÝ DESIGN

Rozhlasová dramatizace nás zavede mezi obyvatele jednoho stromu, kde je skoro po celý rok slunečno a veselo. Tedy téměř po celý rok. Příběh s mnoha zápletkami a odbočkami je totiž metaforickým obrazem našeho světa se vším všudy. Zrcadlí se v něm viditelná i skrytá nebezpečí, která plodí bezohlednost, zaslepenost mocenských struktur a osobních zájmů a odráží i četná ekologická témata.