Obálka audioknihy Sněhurka a sedm trpaslíků

Sněhurka a sedm trpaslíků

Olga Walló

Interpret: Lucie Vondráčková
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Půvabná animovaná pohádka Walta Disneye ožívá ve zvukové podobě v přebásnění známé režisérky a překladatelky Olgy Walló. Vyprávění o Sněhurce, kterou pro její krásu pronásleduje zlá macecha královna patřila vždy k těm nejoblíbenějším příběhům. Ochranu najde Sněhurka u trpaslíků v lesní chaloupce. Jejich soužití je plné humoru, legrace a pohody. Autorce a režisérce se podařilo přenést půvab kreslených příběhů do zvuku tak, že pohádka snese plně srovnání s filmovou předlohou. Sněhurku namluvila s něhou a krásou projevu Lucie Vondráčková, postavu zlé královny vytváří Radka Fidlerová, prince představuje Jan Vondráček, který také vytvořil vtipnou doprovodnou hudbu. Pohádku ilustrují původní písničky z filmu, převzaté z archivu Supraphonu, nazpívané mj. Helenou Vondráčkovou a Waldemarem Matuškou.

Obsah:
1. Za devaterými horami
2. Královna a zrcadlo (s písničkou Mám přání/I'm Wishing)
3. Sněhurka v lese (s písničkou Duhovým křídlem mávne)
4. V chaloupce trpaslíků (s písničkou Jen se s písničkou smát/With A Smile And A Song)
5. Hluboko v horách pod skalami (s písničkou Ťuk, ťuk/Dig Dig Dig)
6. Trpaslíci se představují (s písničkou Hej hou/Heigh-Ho)
7. Královnino čarování (s písničkou Můj princ mě najde/Someday My Prince Will Come)
8. A žili šťastně až do smrti (s písničkou Zpívám, pro tebe zpívám/One Song)

Sněhurka a sedm trpaslíků - audiokniha obsahuje klasickou pohádku o Sněhurce, kterou přebásnila Olga Walló. Účinkuje Lucie Vondráčková, Radka Fidlerová, Jan Vondráček a další.