Malý miliardář

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 3 h 17 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 185 MB

Audiokniha Malý miliardář, další z řady ztřeštěných příběhů od britského komika a spisovatele, vypráví o nejbohatším chlapci v Británii. Napsal David Walliams, čte Jiří Lábus.

Existuje něco, co si za peníze nekoupíš?

Joe je boháč, přesně řečeno nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. Má všechno, nač si vzpomene: vůz formule 1, kino, pět set párů sportovních bot, orangutana jako sluhu. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád… Poprosí proto tátu, aby směl chodit (světe, div se!) do docela obyčejné školy, inkognito! Tím rozpoutá sérii bláznivých situací a neuvěřitelných trapasů, na jejímž konci Joe zjišťuje, že peníze a bohatství ke štěstí nestačí.

David Walliams vypráví o věcech, které jsou k pláči, tak brilantně a s takovou dávkou skvělého humoru, že budete plakat smíchy. Právem je kritiky označován za nového Roalda Dahla.

DAVID WALLIAMS:
David Walliams je britský herec a scenárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. V současnosti patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším autorům dětské literatury, jeho knihy byly přeloženy do více než padesáti jazyků a po celém světě se jich prodalo přes dvacet milionů. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti s názvem Chlapec v sukních. Jeho díla jsou vypravěčsky velice hodnotná a plná černého humoru. David se také věnuje charitě, v roce 2006 na sebe upozornil charitativním přeplaváním kanálu La Manche a o dva roky později přeplaváním Gibraltarské úžiny.

JIŘÍ LÁBUS:
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta nebo Zeměkoule. Pro Tympanum načetl audioknihy Bajky i nebajky, Tracyho tygr, Straka v říši entropie, Babička drsňačka, Pan Smraďoch, Dědečkův velký útěk, Půlnoční gang a další.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Malý miliardář vydané nakladatelstvím Argo v roce 2013. Text copyright © David Walliams, 2010. Originally published by HarperCollins Publishers under the title BILLIONAIRE BOY. Z anglického originálu Billionaire Boy přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2013. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi. Režie, střih a mastering Luboš Koníř. Natočeno ve studiu Wariete, záznam Jan Bláha. Illustrations copyright © Tony Ross, 2010. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake, 2009. Foto autora © Simon Emmett, 2016. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v listopadu 2018.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma