Půlnoční gang

Délka: 5 h 10 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 291 MB

Audiokniha Půlnoční gang je další dětská pecka, kterou napsal David Walliams a načetl Jiří Lábus.

Půlnoc je doba, kdy všechny děti tvrdě spí, samozřejmě až na... Půlnoční gang! Držte si berle, jízda začíná!

Dobrodružství čeká někdy tam, kde bychom ho nejméně čekali. A pobyt v nemocnici se může změnit v supertajnou misi! Nevěříte? Tom si to taky nemyslel. Pak ale dostal na tělocviku ránu kriketovým míčkem do hlavy a ocitl se v Nemocnici lorda Funta. A tam se na dětském oddělení setkal s Půlnočním gangem! Ale žádné strachy, tenhle gang totiž namísto páchání zločinů raději plní sny. Jasně, všude se najde nějaký problém, třeba vrchní sestra, co je zlá jak pes. Ale naštěstí pokaždé zbaští speciální čokoládové bonbóny a chrápe po nich jako parní traktor. A fantastickýmnápadům Půlnočního gangu nestojí nic v cestě. A nebo přece jen...?

DAVID WALLIAMS:
Britský herec a scénárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain (Malá Velká Británie), za kterou se svým kolegou Mattem Lucasem obdržel tři ceny BAFTA a British Comedy Award. V roce 2008 napsal svou první knihu pro děti. Literární kritici jej dnes označují za nového Roalda Dahla a na kontě má knížky Babička drsňačka, Pan smraďoch, Kluk v sukních, Malý miliardář, Krysburger a Ďábelská zubařka. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu.

JIŘÍ LÁBUS:
Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela, Slunce, seno, jahody, Amerika, Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon. Spolu s dlouholetým hereckým partnerem Oldřichem Kaiserem se stali synonymem osobitého humoru, který si diváci oblíbili prostřednictvím televizních pořadů Možná přijde i kouzelník, Ruská ruleta, Zeměkoule. Pro Tympanum načetl audioknihy Bajky i nebajky, Tracyho tygr, Straka v říši entropie, Babička drsňačka, Pan Smraďoch, Dědečkův velký útěk a další.

Nahrávka vznikla podle knihy Davida Walliamse Půlnoční gang vydané nakladatelstvím Argo v roce 2017. Text copyright © David Walliams, 2016. Originally published by HarperCollins Publishers under the title THE MIDNIGHT GANG. Z anglického originálu The Midnight Gang přeložila Veronika Volhejnová. Translation © Veronika Volhejnová, 2017, translated under licence from HarperCollins Publishers Ltd. Čte Jiří Lábus. Hudba Mario Buzzi.Režie, střih a mastering Luboš Koníř. Natočeno ve studiu Wariete, záznam Jan Bláha. Illustrations copyright © Tony Ross 2016. Cover lettering of author’s name copyright © Quentin Blake 2010. Design obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v září 2018.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma