Vladimír Dvořák a Jiřina Bohdalová v Televarieté 2

Délka: 1 h 14 min
Interpret: Vladimír Dvořák
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2014
Typ souboru: MP3
Velikost: 70 MB

Vladimír Dvořák a Jiřina Bohdalová v Televarieté 2 - audiokniha obsahuje výběr skečů a dialogů, v nichž účinkuje komediální dvojice Jiřina Bohdalová a Vladimír Dvořák.

Televizní show s mezinárodním obsazení - to byl v roce 1970 nápad Vladimíra Dvořáka, tehdejšího šéfredaktora televizní zábavy.
V letech 1971 - 1976 byl však jeho původně ambiciózní projekt různě upravován a oklešťován, až byl v roce 1976 určen ke zrušení.
V té době byl již Vladimír Dvořák pouze řadovým dramaturgem ČST, přesto se nehodlal smířit se zánikem pořadu a přišel tedy s dalšími nápady - snažil se dostat do pořadu maximum humoru v kombinaci s hudebními a varietními čísly
a také obnovení role konferenciérů, které předešlá dramaturgie zrušila. Jejich role se tehdy ujala dvojice již dávno ověřená a mezi lidem velmi oblíbenáí - Vladimír Dvořák a Jiřina Bohdalová.
Nové díly Televarieté postupně získávaly na popularitě, dařilo se do nich zvát umělce z celého světa, nejen ze zemí socialistického tábora, ale i z Francie, Itálie či SRN.
Vladimíru Dvořákovi se dařilo do svých textů vpašovat čím dál více i kritické glosy na vládnoucí garnituru, které byly diváky velmi vřele vítány.

Obsah:
1. Oslava padesátky
2. Televize a my
3. V přestávce natáčení
4. Rozhovor o korupci
5. Jak ženy telefonují
6. Složitá otázka
7. Potíže s usínáním
8. Kdybyste znal Šitusiho
9. Odpovědi na dopisy diváků
10. Interview s jasnovidcem
11. Rozhovor mírně ekonomický
12. Pojďte si hrát na krám!
13. Květinářka
14. Představte si ordinaci

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma