Obálka audioknihy Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla

Interpret: Zuzana Slavíková
Vydavatel: Chevaliere
Vydáno: 2022

Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla je vyznáním kraji mého dětství. Především je však vyznáním velkému člověku Otu Pavlovi. Byl básníkem píšícím prózou. Byl spisovatelem, který – tak jako mně – vstoupil do života nekonečné řadě čtenářů a posléze i filmových diváků a posluchačů v mnoha zemích světa. Ve své knize jsem použila úryvky z korespondence a Pavlovy tvorby, neboť poodhalují jeho křehkou a poetickou duši. Mým přáním je, aby tato kniha vzbudila ve čtenářích touhu stále se navracet k Pavlovým knihám, aby v nich probudila i chuť podívat se do líbezného kraje pod hradem Křivoklátem, jímž se vine jako dlouhá mnohobarevná stuha tajemná řeka Berounka.

JAROSLAVA PECHOVÁ
Spisovatelka, básnířka, publicistka, fotografka. Je členem Obce spisovatelů ČR a Syndikátu novinářů ČR. Pracovala řadu let jako novinářka, spolupracovala s Čs. rozhlasem, Čs. televizí a s Union Internationale de Marionnette. Píše poezii, humorné povídky, pohádky pro nejmenší čtenáře a napsala i řadu Hrníčkových kuchařek. U příležitosti sedmdesátých narozenin spisovatele Oty Pavla napsala knihu Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla, která doposud vyšla v šesti vydáních. Získala novinářské ceny za publicistickou činnost, ocenění za původní rozhlasovou dramatickou tvorbu, ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku 1996. Získala i několik cen za tvorbu pro děti a též cenu v soutěži Miloslava Švandrlíka o nejlépe napsanou humoristickou knihu za rok 2014. Její pohádky jsou zařazeny ve Zlatém fondu Českého rozhlasu.

Audiokniha Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla. Napsala Jaroslava Pechová, čte Zuzana Slavíková a Jan Čenský. Režie Helena Rytířová.