Obálka audioknihy Ptáci, zvířata a moji příbuzní

Vydáno: 2023
Série: Dětství na Korfu díl 2

MAGICKE, POUČNE A SAMOZŘEJMĚ VELMI HUMORNE VYPRÁVĚNÍ

Ptáci, zvířata a moji příbuzní je volným pokračováním světoznámé knihy O mé rodině a jiné zvířeně. Magické, poučné a samozřejmě velmi humorné vyprávění.

Gerald Durrell prožil pět let svého dětství na Korfu. Právě toto období, resp. vzpomínky na něj, ztvárnil zoolog a ochránce přírody ve slavné knize O mé rodině a jiné zvířeně. Ptáci, zvířata a moji příbuzní je magickým, poučným a ještě navíc humorným volným pokračováním této knihy. Druhý díl je stejně jako ten první mozaikou faktů o zvířatech, rodinných historek, popisů přírody a domorodých zvyklostí. Zjistíte, jak se na Korfu 30. let rybařilo, jak se vyrábělo víno, slavily svatby, rodily děti nebo sbíraly a zpracovávaly olivy. Až si poslechnete historku o želvě, dávejte pozor, ať oslepeni smíchem nezašlápnete svou vlastní.

GERALD DURREL
Britský přírodovědec, spisovatel, ošetřovatel zvířat a popularizátor ochrany přírody. Patřil mezi první, kteří upozornili na nutnost ochrany ohrožených druhů zvířat. V roce 2010 byl na jeho počest pojmenován nově objevený masožravý savec Galidie Durrellova. Od dětství miloval zvířata a poznávací expedice. Aby mohl výpravy financovat, začal na radu svého bratra, spisovatele Lawrence Durrella, o svých dobrodružstvích psát. Ve svých knihách skloubil typicky britský humor s barvitými popisy světa zvířat a přírody.

Nahrávka vznikla podle knihy Geralda Durrella Ptáci, zvířata a moji příbuzní vydané nakladatelstvími BETA-Dobrovský a Ševčík v roce 1998. Text copyright © 1969 by Gerald Durrell. Z anglického originálu Birds, Beats and Relatives přeložila Zora Wolfová. Translation © Zora Wolfová, 1994. Čte Jan Vondráček. Hudba Jan Vondráček. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Diana Delevová. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Ptáci, zvířata a moji příbuzní obsahuje humoristický příběh Geralda Durrella. Čte Jan Vondráček.

Série Dětství na Korfu

Obálka audioknihy O mé rodině a jiné zvířeně
O mé rodině a jiné zvířeně
Obálka audioknihy Ptáci, zvířata a moji příbuzní