Obálka audioknihy Zahrada bohů

Vydáno: 2023
Série: Dětství na Korfu díl 3

RODINA I JINÁ ZVÍŘENA STÁLE NA KORFU

Poslední část volné trilogie o pobytu rodiny Durrellových na řeckém ostrově Korfu. Navazuje na knihy O mé rodině a jiné zvířeně a Ptáci, zvířata a moji příbuzní.

Jak si oblažit duši? Jednou z cest jsou knížky Geralda Durrella, který prý začal psát proto, aby mohl zachraňovat zvířata. V poslední části volné trilogie o pobytu své rodiny na řeckém ostrově Korfu ve třicátých letech minulého století autor opět vypráví o své bezelstné lásce ke zvířatům, ale především o svém šťastném a sluncem prozářeném dětství. Stejně jako ostatní knihy o autorově dětství na Korfu se i Zahrada bohů hemží humornými historkami, řadou již známých nebo právě objevených zvířecích druhů a věrným popisem přírodních scenérií, která vzbuzuje touhu zabalit kufry a zažít atmosféru řeckého ostrova na vlastní kůži.

GERALD DURRELL
Britský spisovatel, zoolog a popularizátor ochrany přírody, důstojník Řádu britského impéria. Jeho knihy jsou určeny dětem i dospělým čtenářům, nejčastěji v nich popisuje svoje zážitky z cestovatelských výprav po celém světě, kde chytal zvířata pro zoologické zahrady. Jako jeden z prvních se snažil upozornit na význam ochrany ohrožených druhů zvířat, pro které založil zoo na ostrově Jersey. Narodil se 7. ledna 1925 v Džámšedpúru v Indii. Jeho otec umírá, ještě když byl Gerald malý, a proto se jeho matka rozhodne odstěhovat na řecký ostrov Korfu. Zde malý Gerald prožívá pět nejkrásnějších let svého dětství. Knihy, ve kterých zachytil vzpomín-ky na svou rodinu a způsob života na Korfu (O mé rodině a jiné zvířeně, Ptáci, zvířata a moji příbuzní), se staly velmi oblíbenými. Je autorem knih pro děti jako Ostrov v nebezpečí, Mluvící balík a Oslí spiknutí.

JAN VONDRÁČEK
Český herec a dabér. Studium herectví absolvoval na katedře alternativního a loutkového di-vadla DAMU a v roce 1994 nastoupil do souboru vznikajícího Dejvického divadla, odkud v roce 1996 přešel se souborem do nově založeného Divadla v Dlouhé. Na jevišti uplatňuje ne-jen herecké, ale i hudební nadání (zpívá, hraje na několik nástrojů, aranžuje i skládá hudbu). Za postavu Lelia v Goldoniho hře Lhář získal Cenu Alfreda Radoka. Významná je jeho práce v dabingu. Je nositelem Ceny Františka Filipovského za přemluvení herce Simona Bakera v seriálu Mentalista. Jeho hlas se ozývá i v seriálech Ztracení nebo Pohotovost. Je obsazova-ným filmovým i televizním hercem, naposledy se objevil v televizním seriálu Zákony vlka. Od ledna 2023 je novým hlasem tramvají a autobusů Pražské integrované dopravy.

Nahrávka vznikla podle knihy Geralda Durrella Zahrada bohů vydané nakladatelstvím BB art v roce 1996. Text copyright © 1978 by Gerald Durrell. Z anglického originálu The Garden of the Gods přeložil Gerik Císař. Translation © Gerik Císař, 1996. Čte Jan Vondráček. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Diana Delevová. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Zahrada bohů obsahuje humoristický příběh Geralda Durrella. Čte Jan Vondráček.

Série Dětství na Korfu

Obálka audioknihy O mé rodině a jiné zvířeně
O mé rodině a jiné zvířeně
Obálka audioknihy Ptáci, zvířata a moji příbuzní