Obálka audioknihy Opravdová láska

Interpret: Miroslav Hanuš
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Pověz mi milostný příběh. Nic, co jsi třeba někde slyšel nebo četl. Tvůj vlastní, prožitý.

Co je to opravdová láska? Při svém pátrání po odpovědi na tuto otázku posbíral autor mnoho příhod, které mu vyprávěli nebo sepsali přátelé a věrní čtenáři. Jejich příběhy vykreslují lásku v nejrozličnějších podobách. Může to být hluboký cit, který přestojí veškeré nástrahy života a dožije se pětasedmdesátiletého výročí svatby, stejně jako letmé gesto, jedno slovo, hluboké přátelství bez očekávání nebo oční kontakt dvou cizích lidí. Láska má mnoho nečekaných podob a Robert Fulghum se svými čtenáři od toho nejmladšího, osmiletého, až po nejstaršího, osmadevadesátiletého, odhaluje, že každá z nich je opravdová.

ROBERT FULGHUM
Proslavil se hned svou první knihou Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, kterou v roce 1988 vydalo nakladatelství Random House v New Yorku. Drobné příběhy, úvahy, zamyšlení a filozofické postřehy z každodenního života si však léta psal pouze pro sebe. Prošel řadou povolání, jejichž odraz můžeme najít v jeho dílech: byl kovbojem, folkovým zpěvákem, obchodním agentem, barmanem nebo učitelem kreslení. Působil také jako unitářský pastor a jeho zamyšlení vznikala původně pro potřeby kázání v kostele. Sám o sobě nejraději říká, že je filozofem, ale filozofem lidovým, přemýšlejícím o těch neobyčejnějších lidských věcech. Tympanum vydalo audioknižně tituly Ach jo; Už hořela, když jsem si do ní lehal; Drž mě pevně, miluj mě zlehka a Opravář osudů.

Opravdová láska – audiokniha s podtitulem Příběhy Roberta Fulghuma a jeho čtenářů. Napsal Robert Fulghum. Čtou Miroslav Hanuš, Helena Dvořáková a Marek Němec.