Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Chřestýš Callahan

Chřestýš Callahan

Juraj Červenák

Délka: 8 h 53 min
Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 501 MB

KDYŽ CHŘESTÝŠ CALLAHAN TASÍ KOLT, ŠTVANCI PADAJÍ PO TUCTECH

Fantasy western autora cyklů Černokněžník, Bohatýr, Bivoj a Dobrodružství kapitána Báthoryho. Meče vystřídaly kolty, ale jedno se nezměnilo – příběhy nabité drsnou akcí.

Od fantasy westernu okořeněného hororem se neodtrhnete. Meče tentokrát vystřídaly kolty, ale jedno se nezměnilo – stále tu jsou příběhy nabité drsnou akcí. Divoký západ, vyprahlé arizonské pohraničí, bandité, nájemní vrazi, děvky a indiánští hrdlořezové. Lovec hlav Callahan brousí divočinou, rty popraskané jako vysušené bahno na březích Rio Pecos. Když tasí kolt, bandité a další chátra padají jak mouchy. Ale jednoho dne se objeví další protivník: démoni, kteří se živí lidskou krví, přízraky ze starých chrámů, mrtví, kteří odmítají žít v hrobech a čekají a číhají… Poradí si Callahan i s tímhle nebezpečím?

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský spisovatel, autor historických románů, detektivek a fantasy, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD-mag. Žije v Košicích. Publikuje ve slovenštině, češtině a polštině. Po ukončení studia na gymnáziu v roce 1992 prošel různými povoláními od člena strážní služby až po vedoucího kina či pracovníka na oddělení kultury městského úřadu. Od roku 2005 je profesionálním spisovatelem a publicistou. Knižně debutoval v roce 1993, od té doby vydal přes tři desítky knih. Prosadil se jako autor historické fantasy se slovanskými motivy. Autorovým komerčně nejúspěšnějším dílem je cyklus dobových detektivek Kapitán Stein a notář Barbarič o vyšetřování zločinů za vlády Rudolfa II. Je držitelem několika žánrových ocenění.

VASIL FRIDRICH
Český herec, dabér, rozhlasový moderátor. Během studií na DAMU účinkoval v Divadelním spolku Kašpar, po absolutoriu získal angažmá ve Švandově divadle. Hrál v kladenském divadle, dvanáct let byl členem Městských divadel pražských. V současnosti vystupuje též v Činoherním klubu a ve Studiu Hrdinů. Televizní diváci ho znají ze seriálu Ulice, ztvárnil též jednu z hlavních rolí, majora Ivana Pauříka, v televizní minisérii Devadesátky. Z filmů, které natočil, jmenujme Prezidentku, Teroristku, teorii tygra a další. Kromě divadelního, televizního a filmového herectví se věnuje dabingu a namlouvání audioknih. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje pořady Noční Mikrofórum a Blízká setkání.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Chřestýš Callahan vydané nakladatelstvím Brokilon v roce 2013. Text copyright © Juraj Červenák, 2013. Ze slovenského originálu Štrkáč Callahan přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2013. Čte Vasil Fridrich. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover Illustration © Lubomír Kupčík, 2013. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Chřestýš Callahan, autor Juraj Červenák, čte Vasil Fridrich.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma