Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Lockdown

Délka: 8 h 42 min
Interpret: Josef Pejchal
Vydavatel: Kanopa
Vydáno: 2024
Série: Útěk z Výhně díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 491 MB

POD NEBEM JE PEKLO. POD PEKLEM JE VÝHEŇ.

Když teprve třináctiletého Alexe křivě obviní z vraždy, jeho život se obrátí vzhůru nohama a už nikdy nebude jako dřív. Najednou se ocitá ve Výhni – přísně střeženém vězení pro mladistvé delikventy. Nejtvrdším místě na světě schovaném hluboko pod zemí.

Tady se Alex, odsouzený na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění za vraždu, kterou nespáchal, setkává nejen se skutečnými grázly, ale taky se strážemi libujícími si v sadismu. Jenže být zavřený ve vězení, kam vlastně ani nepatří, je momentálně jeho nejmenší starost. Stráže totiž tu a tam uprostřed noci odtáhnou některého z vězňů, který se na celu vrátí nejen s tělem plným ran a modřin, ale především už ne jako člověk...

Alex brzy zjišťuje děsivou pravdu: Výhni vládne čiré zlo. Probíhají zde nelidské experimenty a kruté pokusy, během kterých se z mladých chlapců stávají pokusní králíci. Po nocích se chodbami plíží nelidské bytosti v plynových maskách a z podzemních tunelů zalitých krví se ozývá vytí znetvořených bestií...

Smrt se na tomhle místě zdá být tou lepší z možností. Alexova touha po svobodě narůstá a tak společně s partou vězňů plánuje útěk. Ale aby odkryl temná tajemství tohoto místa skrytého před zraky světa, bude Alex muset riskovat úplně všechno.

První díl temné dystopické sci-fi série Útěk z Výhně.

JOSEF PEJCHAL
Josef Pejchal je český herec, dabér a moderátor. Má za sebou mnoho let spolupráce s českým rozhlasem a namluvil stovky filmových a seriálových rolí. Svůj hlas propůjčil například postavě Dr. Strange (Benedict Cumberbatch) ve filmové sérii od studia Marvel nebo Hectorovi v oblíbeném animovaném filmu Coco.

Audiokniha Lockdown, autor Alexander Gordon Smith (pseudonym Alex Smith), překlad Blažena Kukulišová, čte Josef Pejchal.

více

Série Útěk z Výhně

Obálka audioknihy Lockdown
Lockdown

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma