Obálka audioknihy Warren XIII. a šeptající les

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Série: Warren XIII. díl 2

„Nikdy nezapomeň, že v hotelu je tolik místa pro přátelství, kolik je v něm pokojů. To znamená, že ať ti život uchystá cokoliv, vždycky se budeš moct spolehnout na přátele.“

Warren je šťastný chlapec. Vždyť řídí jediný potulný hotel na světě. Ten i s jeho zaměstnanci však mizí kdesi ve Zlohvozdu a Warren musí čelit nástrahám.

Hotel Warren lze spatřit, jak brázdí krajinu ve Fauntleroy jako obří hmyz. Avšak jen hrstka lidí ví, že toto špičkové ubytovací zařízení vede teprve dvanáctiletý sirotek jménem Warren XIII. Navzdory svému věku je Warren bystrý a pracovitý mladík, který svůj život zasvětil vedení tohoto neobvyklého hotelu. Předchozí ředitel, Warrenův strýc Rupert, své povinnosti ostudně zanedbával. Knihovník pan Friggs každý týden vybírá nejrůznější zastávky, které hotel během svých toulek navštíví. Jenže hotel i s jeho obyvateli se ztratí v nebezpečném Zlohvozdu a dvanáctiletý chlapec se musí vydat na cestu sám. V lese se to hemží čarodějnicemi, tekutými písky, hady a naštvanými stromy.

Překoná Warren nástrahy a shledá se se svými přáteli i s hotelem, na který si dělá zálusk někdo jiný?

TANIA DEL RIO
Americká autorka komiksů a knih pro děti, které píše a současně ilustruje. Komiksy uveřejňuje ve známých časopisech Archie Comics, Dark Horse a Marvel. Je absolventkou Minneapolis College of Art and Design v oboru animace. Na svém webu uveřejňuje každý týden komiks My Poorly Drawn Life. V listopadu 2015 vydala společně s Willem Staehlem první díl trilogie o Warrenu XIII. Žije v Los Angeles. Ve volném čase ráda čte mangu (japonské označení pro komiks, který pečlivě zobrazuje emoce a vztahy mezi postavami), plete a háčkuje, hraje videohry a se svým manželem tvoří komiksy Knit-Wits a Muerte.

ONDŘEJ BROUSEK
Český herec, hudebník, skladatel a režisér. Vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Po studiu začal vystupovat v Divadle na Fidlovačce. Od roku 2013 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech (exceloval například v představeních Andorra, Amadeus, Peer Gynt, Zmoudření Dona Quijota). Významnou se stala jeho práce v rozhlase (za výkon v inscenaci Tři životy Dmitrije Šostakoviče obdržel rozhlasovou Cenu Thálie). V oblasti audioknih se angažuje jako interpret i skladatel. Je členem kapely Monkey Business. Známá je i jeho tvorba v oblasti vážné hudby (napsal dvě symfonie, balet Kytice, zaujal skladbou Sinfonieta La Petite Joie).

OTAKAR BROUSEK
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně-dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských, a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na cenu Thalie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo profesoru Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Tanii del Rio Warren XIII. a šeptající les vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2018.

Audiokniha Warren XIII. a šeptající les, autorka Tania del Rio, čtou Ondřej Brousek a Otakar Brousek ml.

Série Warren XIII.

Obálka audioknihy Warren XIII. a Vševidoucí oko