Obálka audioknihy Princezna z Marsu

Interpret: Jan Kolařík
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

NAPÍNAVÁ LOVE STORY JOHNA CARTERA A PRINCEZNY Z HELIA.

Burroughsova marťanská série patří ke klasice žánru sci-fi. „Kráčeli jsme po půdě umírajícího světa, leč v našich duších se rodil svět nový.“

Při potyčce s indiány se kapitán John Carter dostane do podivného stavu a zjistí, že ho neznámá síla táhne k Marsu. Když se probere, leží nahý v nepozemské krajině, která je opravdu Marsem. Vzhledem k tomu, že jeho tělo je navyklé vyšší gravitaci, předčí po fyzické stránce všechny domorodce a působí dojmem pravého supermana. S domorodci se setká záhy – je zajat kmenem zelených čtyřrukých Tharků a v jakémsi volném zajetí se za pomoci Tars Tarkase a Soly naučí marťansky a spoustu jiných užitečných věcí. Jednoho dne dojde ke střetu mezi Tharky a neznámými vzducholoděmi – jedna je sestřelena a vystoupí z ní krásná dívka rudé pleti – Dejah Thoris, princezna z Helia. Potká ji stejný osud jako Cartera, brzy se sblíží a zamilují…

EDGAR RICE BURROUGHS
Americký spisovatel. Jeho nejznámějším dílem je série příběhů o Tarzanovi. Často střídal zaměstnání s nevalným úspěchem. Až v roce 1912 publikoval sérii příběhů z pozdějšího cyklu Johna Cartera, pána Marsu a také první díl ze série o Tarzanovi, které mu vynesly slávu a umožnily mu věnovat se psaní na plný úvazek. Nevyhýbal se ani historickým románům (například Jsem barbar či Psanec z Tornu).

JAN KOLAŘÍK
Již při studiích na brněnské konzervatoři spolupracoval s Divadlem Husa na provázku, jehož je dodnes členem. Vedle toho jsme jej mohli vidět například ve filmech Karamazovi nebo Hastrman. Věnuje se také dabingu a často spolupracuje s Českým rozhlasem.

Nahrávka vznikla podle románu Edgara Rice Burroughse Princezna z Marsu vydaného nakladatelstvím Paseka v roce 1995. Text copyright © Edgar Rice Burroughs, 1912. Z anglického originálu A Princess of Mars přeložili Jirka Macák a Ivan Beránek. Translation © Jirka Macák a Ivan Beránek. Čte Jan Kolařík. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Vojtěch Machálek. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Martin Urbánek. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Princezna z Marsu - první díl ze série John Carter, pán z Marsu. Autor Edgar Rice Burroughs, čte Jan Kolařík.