Italské prázdniny

Délka: 2 h 38 min
Interpret: Jan Werich
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2014
Typ souboru: MP3
Velikost: 149 MB

Italské prázdniny - audiokniha obsahuje známý literární cestopis Jana Wericha v rozšířené - rozhlasové - podobě autorského čtení. Účinkuje Jan Werich.

Zatímco pro předchozí vydání v nahrávce na LP nebo CD připravil Jan Werich jen malou část ze svých letních italských vzpomínek, rozhlasový záznam zahrnuje téměř dvojnásobně delší vyprávění, které je volnou improvizací mezi řádky původního textu. Italské prázdniny Jana Wericha - audioknížka, která je nejen originálním cestovatelským průvodcem na cestě z Prahy do Říma a zpět, ale dodnes zůstává půvabnou letní reportáží o cestě sama k sobě, ke vzpomínkám a k poznání, že domovu člověk nikde neunikne.
Robert Tamchyna, dramaturg

Vídeň – Benátky – Padova – Bologna – Florencie – Pisa - Řím

Začtete se do prvních řádků Italských prázdnin a budete mít dojem, že slyšíte Werichův hlas. Knížka je napsaná tak, že se poslouchá, jako se některý obraz čte. Jan Werich i v civilní masce turisty je stále on, herec-filosof, a popis výletu do Itálie se v jeho podání promění ve veselé momentky o životě, zpestřené typicky werichovskými záběry z antického Říma.

Z textu na obalu pátého vydání Italských prázdnin

30. VII. 58 – Werich – Voskovcovi, pohlednice Fontány di Trevi
Do této kašny se házejí drobné penízky, aby se člověk opět vrátil do Říma. Minule jsem to udělal a jsem tu. (…) Šetři si pár Kr a mohli bychom se tu sejít, nebo v Paříži. Stálo by to za to. Svět je malý a s klidem v duši by se dalo leccos vyvést, kdybychom zase mohli spolu sedět někde na chodníčku.
Jan

Obsah:
1. Wien bleibt Wien - I slepé cesty vedou do Říma
2. I slepé cesty vedou do Říma - Vejce vejci
3. Vejce vejci - Venezia! Bella! - S mouchou do Florencie
4. S mouchou do Florencie II
5. Signor Televisione
6. Arrivederci Roma! - Aidy z Riminy - Všechny cesty vedou domů

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma