Obálka audioknihy Einstein - Jeho život a vesmír

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2016
Velikost: 1.39 GB

Vynikající dílo, které poprvé zpracovává Einsteinův život v celé jeho šíři, neboť Hebrejská univerzita v Jeruzalémě podle poslední vůle Einsteinovy nevlastní dcery uvolnila přes 3 000 stran nových dokumentů, především Einsteinových dopisů jeho první a druhé ženě a dětem. Autor měl možnost v knize uplatnit i další nové, dosud nezpracované materiály. Podrobně v knize líčí všechny (nejen tradičně "evropské", i "americké") etapy života tohoto velkého génia, jeho nekonformní rysy, vztah k filozofii, náboženství, ale i jeho vnitřní, jak vědecké, tak i osobní problémy.

Walter Isaacson, narozený v roce 1952 v New Orleans, je americký novinář a spisovatel. Svou kariéru začal jako novinář v londýnských Sunday Times, kde se později stal politickým dopisovatelem a poté editorem. V roce 2001 se stal ředitelem prestižní televizní stanice CNN. Kromě životopisu Alberta Einsteina je autorem biografie amerického prezidenta Benjamina Franklina nebo ostříleného politika a diplomata Henryho Kissingera. Jeho nejznámější knihou je životopis Steva Jobse a jedná se o jedinou autobiografii, na které se Steve Jobs podílel.

Vladislav Beneš se narodil v roce 1956 v Praze. Již od dětství působil v dabingu a také jako dětský herec ztvárnil několik divadelních rolí. Po gymnáziu vystudoval herectví na DAMU. V roce 1980 - 1982 získal angažmá v Divadle J. Průchy v Kladně a od roku 1982 je členem činohry Národního divadla v Praze. Kromě hraní se Vladislav Beneš věnuje také divadelní režii a působí jako pedagog na pražské konzervatoři. Je jedním z našich nejlepších dabingových herců. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčil například Richardu Geremu nebo Piercovi Brosnanovi. Je také velice populárním rozhlasovým hercem a v poslední době také častým interpretem audioknih.