Obálka audioknihy Jiří Anderle v Pavlíkově

Interpret: Tomáš Černý
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018

Láska za lásku je série zvukových obrazů, které se na tehdejší stanici Praha začaly vysílat prvního května roku 1997. Těžko by si někdo představoval, že další skici, lepty, suché jehly, akvarely či oleje provedené akusticky s pomocí papouška Žandy budou vznikat po dvě desetiletí. Jiří Anderle je nejen světoznámý výtvarník, ale také poutavý vypravěč. Středočeský Pavlíkov se stal vpravdě bájným místem a nekonečným zdrojem výjevů a situací. Tak jako se mnozí ptali, existuje papoušek Žanda? Jaký je ve skutečnosti Pavlíkov? Zrodil se nápad po stovkách odvysílaných pořadů natočit alespoň jeden přímo na místě. A tak vyrazili...
Rozhovory s Tomášem Černým o vzpomínkách na dětství, malování, důležitých setkáních i plánech na celý další život. Natočeno v březnu 2016 v Anderleho rodném Pavlíkově a v galerii nesoucí jeho jméno.

„Čas se žene zběsile dál, komunismus se hroutí a přichází euforie života ve svobodě. Vytvářím další cykly, připravuji výstavy a zas šťastnou náhodou se setkávám s Vladem Příkazským. Ten mě v roce 1997 přesvědčuje, abych své příběhy začal vyprávět. Vážení, tím, že mé pořady posloucháte, jsem velice poctěn. Díky!“ Jiří Anderle

Jiří Anderle v Pavlíkově - audiokniha obsahuje rozhovory Jiřího Anderle s Tomášem Černým nejen o vzpomínkách z rozhlasového pořadu Láska za lásku na Radioteka.cz