Krysáci

Jiří Žáček

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 1 min
Interpret: Michal Bumbálek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 114 MB

Neskonale zábavná, dojemná a vynalezavá kniha na motivy stejnojmenného večerníčku líčí příhody a dobrodružství kamarádů z jednoho moravského smetiště.

Krysáci z Valašska, Hubert a Hodan, žijí spokojeně na smetišti nedaleko Vizovic. Bydlí v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač a svědomitě pečují o sádrové-ho trpaslíka Ludvíčka. O řadu překvapení se jim postará laboratorní potkan Eda, návštěva z Prahy, která u nich zdomácní. Zakládá si na svém světoběžnictví, na objevných výpravách, a nemůže se smířit s nudou a nicneděláním. Vždyť všude se dá objevit něco zajímavého! Loch-neska v rouře od kamen, ručníku a vařečce, slimákův domeček ve starém kafemlýnku, moře v louži nebo most přes propast v jedné lyži. S těmito kamarády je všechno možné a s jejich napí-navými i legračními příhodami začíná to pravé dobrodružství. V podání Jiřího Žáčka jsou krysí vynálezy a příběhy stejně bláznivé jako v oblíbeném večerníčku.

JIŘÍ ŽÁČEK
Český spisovatel, překladatel a básník. Je vystudovaný inženýr, ale obor opustil, věnuje se psaní, a patří k našim nejčtenějším spisovatelům. Napsal přes 50 knižních titulů pro děti, 30 sbírek poezie a řadu próz pro dospělé. Jeho texty se vyznačují lehkostí, švihem a smyslem pro humor. Držitel ceny Jána Smreka a státní Medaile Za zásluhy žije v Praze. Žáčkovy knihy pro děti patří již ke klasice české literatury. Tympanum vydalo v audiopodobě například sérii Hrů-zostrašné pohádky, Čarodějné pohádky, Chytré pohádky či Ezopovy bajky.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Žáčka Krysáci, vydané nakladatelstvím Česká televize (Edice ČT) v roce 2015. Na motivy stejnojmenného televizního večerníčku Cyrila Podolského a Martina Šinkovského napsal Jiří Žáček. Author © Jiří Žáček, 2010. Čte Michal Bumbálek. Režie, zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Vojtěch Machálek. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Ivan Mraček, 2010. Ilustrace Ivan Mraček, volně zpracované podle loutek Norberta Držiaka. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky