Krysáci

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 1 min
Interpret: Michal Bumbálek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 114 MB

Neskonale zábavná, dojemná a vynalezavá kniha na motivy stejnojmenného večerníčku líčí příhody a dobrodružství kamarádů z jednoho moravského smetiště.

Krysáci z Valašska, Hubert a Hodan, žijí spokojeně na smetišti nedaleko Vizovic. Bydlí v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač a svědomitě pečují o sádrové-ho trpaslíka Ludvíčka. O řadu překvapení se jim postará laboratorní potkan Eda, návštěva z Prahy, která u nich zdomácní. Zakládá si na svém světoběžnictví, na objevných výpravách, a nemůže se smířit s nudou a nicneděláním. Vždyť všude se dá objevit něco zajímavého! Loch-neska v rouře od kamen, ručníku a vařečce, slimákův domeček ve starém kafemlýnku, moře v louži nebo most přes propast v jedné lyži. S těmito kamarády je všechno možné a s jejich napí-navými i legračními příhodami začíná to pravé dobrodružství. V podání Jiřího Žáčka jsou krysí vynálezy a příběhy stejně bláznivé jako v oblíbeném večerníčku.

JIŘÍ ŽÁČEK
Český spisovatel, překladatel a básník. Je vystudovaný inženýr, ale obor opustil, věnuje se psaní, a patří k našim nejčtenějším spisovatelům. Napsal přes 50 knižních titulů pro děti, 30 sbírek poezie a řadu próz pro dospělé. Jeho texty se vyznačují lehkostí, švihem a smyslem pro humor. Držitel ceny Jána Smreka a státní Medaile Za zásluhy žije v Praze. Žáčkovy knihy pro děti patří již ke klasice české literatury. Tympanum vydalo v audiopodobě například sérii Hrů-zostrašné pohádky, Čarodějné pohádky, Chytré pohádky či Ezopovy bajky.

Nahrávka vznikla podle knihy Jiřího Žáčka Krysáci, vydané nakladatelstvím Česká televize (Edice ČT) v roce 2015. Na motivy stejnojmenného televizního večerníčku Cyrila Podolského a Martina Šinkovského napsal Jiří Žáček. Author © Jiří Žáček, 2010. Čte Michal Bumbálek. Režie, zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Vojtěch Machálek. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Ivan Mraček, 2010. Ilustrace Ivan Mraček, volně zpracované podle loutek Norberta Držiaka. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma