Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Druhá Nadace

Druhá Nadace

Isaac Asimov

Délka: 9 h 11 min
Interpret: Martin Myšička
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Nadace díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 518 MB

Pokud Seldonův plán nezmaří Mezek, možná se o to přičiní samotná Nadace!

Mutanta obdařeného netušenými psychickými schopnostmi, který si říká Mezek, čeká na cestě k nadvládě nad celou galaxií poslední překážka – záhadná Druhá Nadace, disponující podobnými silami, jako jsou ty jeho. Nejdříve ji ovšem musí najít… a porazit. Druhé Nadace se však obávají i obyvatelé planety Terminus, sídla původní Nadace, kde žije čtrnáctiletá Arcadia Darellová, předčasně vyspělá dívka obtěžkaná hrozným tajemstvím. Nikdo totiž nechce být pouhou loutkou ve hře neznámého společenství, jehož hlavními zbraněmi jsou psychologie a matematika, i když mu jde o stejný cíl – zajistit uskutečnění velkého plánu Hariho Seldona a uspíšit zrod osvícené Druhé říše…

Poslední část původní trilogie o Nadaci, která se posléze rozrostla o další svazky.

ISAAC ASIMOV
Jeden z nejznámějších autorů science fiction 20. století se narodil v Rusku jako Isaak Iudich Azimov, ale již o tři roky později se jeho rodiče přestěhovali do New Yorku, on sám se stal americkým občanem v roce 1928. Vystudoval chemii, a než se v roce 1958 stal spisovatelem z povolání, vyučoval deset let biochemii na Bostonské univerzitě. Dva výrazné proudy v Asimově rozsáhlém literárním díle představují povídky a romány pojednávající o robotech (proslulé jsou autorovy tři zákony robotiky) a cyklus próz o Nadaci, jehož základ tvoří trilogie – Nadace (1951), Nadace a Říše (1952), Druhá Nadace (1953) – oceněná později cenou Hugo za přínos žánru. Na nátlak vydavatele se Asimov k této sérii vrátil a rozšířil ji o další čtyři tituly. V 60. a 70. letech se na úkor své beletristické tvorby věnoval spíše literatuře faktu a psaní populárně naučných knih z oblasti astronomie, fyziky, historie, chemie, matematiky a biologie. Za román Ani sami bohové (1973), v němž se vyskytují autorem jinak spíše opomíjení mimozemšťané, získal prestižní ceny Hugo a Nebula. Dalším jeho dodnes oceňovaným dílem je Konec Věčnosti (1955), komplikovaný příběh o cestách časem a tajné organizaci, která ovlivňuje vývoj lidské civilizace tím, že neustále koriguje historii. Pod pseudonymem Paul French také napsal několik knih pro mládež, jejichž hrdinou je vesmírný dobrodruh Lucky Starr. Řada děl Isaaca Asimova se dočkala filmového zpracování, mezi nejznámější patří snímky Andrew – člen naší rodiny (1999) s Robinem Williamsem a Já, robot (2004) s Willem Smithem. Televizní seriál podle knižní série o Nadaci chystá společnost Apple.

Martin Myšička
Vystudoval souběžně herectví na pražské DAMU a MFF UK v oboru subnukleární fyziky. Ještě za studií hostoval v ND, v Divadle Na zábradlí či ve Studiu Ypsilon a rok před absolutoriem získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku 1994 za roli knížete Myškina v Dostojevského dramatu Idiot. Od roku 1997 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle, kde od roku 2017 působí i jako umělecký šéf. Filmoví diváci ho znají mj. ze snímků Šeptej, Jedna ruka netleská, Karamazovi, Protektor, Občanský průkaz, Díra u Hanušovic, Ztraceni v Mnichově, Případ mrtvého nebožtíka či Indián. Objevil se v TV seriálech Černí baroni, Čtvrtá hvězda, Vraždy v kruhu, Pět mrtvých psů, Kosmo, Dabing Street, Zkáza Dejvického divadla, Bez vědomí, Božena, Boží mlýny, Místo zločinu České Budějovice nebo Osada.

Copyrights: Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Druhá Nadace obsahuje třetí díl sci-fi série Isaaca Asimova. Čte Martin Myšička.

více

Série Nadace

Obálka audioknihy Nadace
Nadace
Obálka audioknihy Nadace a Říše
Nadace a Říše
Obálka audioknihy Druhá Nadace
Druhá Nadace

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma