Obálka audioknihy Volání divočiny

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

O HLUBOKÉM PŘÁTELSTVÍ MEZI ČLOVĚKEM A PSEM

Dobrodružný román Volání divočiny je mistrovským dílem jak svým stylem, tak i proto, že povyšuje dobrodružné příběhy na úroveň klasické literatury.

Buck je čtyřletý pastevecký pes hýčkaný svým pánem a jeho rodinou. Jeho život se rázem změní ve chvíli, kdy je unesen a prodán, aby sloužil během zlaté horečky na Klondiku v kanadské provincii Yukon. Psi, dostatečně silní k zapřažení do saní v těžkém sněhu, zde mají obrovskou cenu. Jen díky své houževnatosti a přátelství se zálesákem Thorntonem dokáže Buck přežít mezi krutými lidmi. V novém prostředí brzy zjistí, že jeho vrozené instinkty mu umožní nejen přežít, ale že ve svobodném, volném a divokém životě nakonec nachází i zalíbení. Světově nejčtenější Londonova kniha s dramatickým dějem a sugestivně podanými povahami lidí a psů neustále vyvolává vzrušený zájem čtenářů. Tematicky na něj navazuje Londonův román Bílý tesák.

JACK LONDON
Jack London, rodným jménem John Griffith Chaney (1876 – 1916). Americký spisovatel, který žil od mládí dobrodružným životem. Byl námořníkem, zlatokopem, lovcem tuleňů, kotelníkem v elektrárně i pirátským lovcem ústřic. Procestoval Spojené státy americké jako tulák - hobo. V době zlaté horečky se vydal na Aljašku a svých zkušeností ze severu později využil ve svých povídkách a knihách. Později se stal velmi uznávaným a dobře placeným spisovatelem, žil na ranči v údolí Sonoma v Kalifornii. Román Volání divočiny jej proslavil a dočkal se několika filmových zpracování, naposledy v roce 2020 s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Mezi další významné Londonovy knihy patří Bílý tesák, Martin Eden či Tulák po hvězdách.

Nahrávka vznikla podle knihy Jacka Londona Volání divočiny, vydané nakladatelstvím Jiří Huslík v roce 2014. Text copyright © Jack London, 1903. Z anglického originálu The Call of the Wild přeložil A. J. Šťastný. Translation © A. J. Šťastný. Čte Jan Vlasák. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Jan Šikl. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Volání divočiny, autor Jack London, čte Jan Vlasák.