Obálka audioknihy Čaropisci

Vydáno: 2020
Série: Záhutí díl 1
Velikost: 1.00 GB

Ve městě poháněném industrializovanou magií vypukne válka, která změní realitu…

Sancie Gradová je zlodějka, a setsakra dobrá. Vloupat se do přísně střeženého skladiště v docích města Tevanne je pro ni hračka. Sancie ovšem netuší, že artefakt, který má ukrást, v sobě skrývá nepředstavitelnou moc. Dokonce by mohl vyvolat revoluci v magické technice zvané skribování — tato metoda mění vlastnosti běžných předmětů pomocí kódovaných nápisů.

Soupeřivé korporace, které tuto magii ovládají, už díky ní přeměnily Tevanne v ohromný nemilosrdný stroj na peníze. Pokud se však zmocní ukradeného artefaktu, přepíšou samotný svět tak, aby sloužil jejich záměrům. Korporace teď jdou Sancii po krku. A ve městě Tevanne není síla, která by je dokázala zastavit.

Má-li Sancie přežít — a má-li zastavit vražednou proměnu světa, k níž se schyluje —, musí shromáždit nepravděpodobné spojence, ovládnout moc artefaktu a projít svou vlastní proměnou, která ji přetvoří v cosi, o čem se jí nikdy ani nesnilo.

ROBERT JACKSON BENNETT
Robert Jackson Bennett je oceňovaný americký autor fantasy. Narodil se v Louisianě a vyrostl v Texasu; v současnosti žije s manželkou a dvěma syny v texaském Austinu. Je dvojnásobným držitelem ceny Shirley Jackson Award, kterou získal za prvotinu Mr. Shivers (2010) a knihu American Elsewhere (2013). Proslavil se trilogií Božská města, kterou tvoří romány Město schodů (2014, česky 2015), Město mečů (2016, česky 2017) a Město zázraků (2017, česky 2018). Čaropisci jsou prvním dílem fantasy série Záhutí.

JITKA JEŽKOVÁ
Vystudovala hereckou konzervatoř a katedru teorie kultury na FF Univerzity Karlovy. Poprvé se na televizní obrazovce objevila v roce 1994 v televizním seriálu Prima sezóna. Brzy po zahájení činnosti soukromé televize Nova hrála v seriálu Nováci. Poté se objevovala zejména v televizních inscenacích. Hostovala v Činoherním klubu, v divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Mnozí diváci herečku, respektive její hlas, znají zejména z dabingu, kde je velice činná. V roce 2004 obdržela Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání.

Audiokniha Čaropisci obsahuje první díl fantasy série od autora Roberta Jacksona Bennetta. Překlad Milan Pohl. Čte Jitka Ježková, režie Helena Rytířová.

Série Záhutí

Obálka audioknihy Čaropisci