Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Klíčotepci

Klíčotepci

Robert Jackson Bennett

Délka: 19 h 7 min
Interpret: Jitka Ježková
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2024
Série: Záhutí díl 3
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.08 GB

Strhující finále trilogie Záhutí uzavírá příběh oceňovaných románů Čaropisci a Světatvůrci.

Sancie, Klef a Berenika už čelili mnoha zákeřným nebezpečím. Tentokrát však nestojí proti baronům loupeživých korporací ani proti nesmrtelnému hierofantovi, nýbrž proti entitě, jejíž vědomí zabírá polovinu světa — entitě používající skribovací magii nejen k upravování neživých předmětů, ale též k ovládání lidských myslí.

Aby s ní vůbec dokázali bojovat, pomocí skribovací technologie přeměnili sebe i své spojence v armádu, jakou lidstvo ještě nevidělo. Společnými silami osvobodili alespoň některé vazaly nepřítele, a dokonce porazili několik jeho strašlivých strojů schopných měnit realitu.

Navzdory jejich úsilí však nepřítel pokračuje v nelítostném tažení za svým hlavním cílem: prastarými, dávno ztracenými dveřmi do jádra veškerého stvoření. Sancie a její přátelé mají poslední možnost tohoto neporazitelného protivníka zastavit.

Nepřítel ovšem může mít v jejich řadách špiona — a v rukávu poslední trik. Chtějí-li Sancie, Klef a Berenika získat alespoň malou šanci na vítězství, musejí přinést větší oběť než kdy dřív.

ROBERT JACKSON BENNETT
Robert Jackson Bennett (nar. 1984) je oceňovaný americký autor fantasy. Narodil se v Louisianě a vyrostl v Texasu; v současnosti žije s manželkou a dvěma syny v texaském Austinu. Proslavil se trilogií Božská města, kterou tvoří romány Město schodů (2014, česky 2015), Město mečů (2016, česky 2017) a Město zázraků (2017, česky 2018). Svou druhou fantasy sérii Záhutí započal románem Čaropisci (2018, česky 2020), na který navázal druhým dílem Světatvůrci (2019, česky 2021).

JITKA JEŽKOVÁ
Vystudovala hereckou konzervatoř a katedru teorie kultury na FF Univerzity Karlovy. Poprvé se na televizní obrazovce objevila v roce 1994 v televizním seriálu Prima sezóna. Brzy po zahájení činnosti soukromé televize Nova hrála v seriálu Nováci. Poté se objevovala zejména v televizních inscenacích. Hostovala v Činoherním klubu, v divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Mnozí diváci herečku, respektive její hlas, znají zejména z dabingu, kde je velice činná. V roce 2004 obdržela Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání.

Audiokniha Klíčotepci obsahuje třetí díl fantasy série od autora Roberta Jacksona Bennetta. Překlad Milan Pohl. Čte Jitka Ježková, režie Helena Rytířová.

více

Série Záhutí

Obálka audioknihy Čaropisci
Čaropisci
Obálka audioknihy Světatvůrci
Světatvůrci
Obálka audioknihy Klíčotepci
Klíčotepci

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma