Obálka audioknihy Zbytečná oběť

Interpret: Barbora Goldmannová
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2021

KAŽDÉ MĚSTO MÁ SVÉ MONSTRUM…

V roce 1938 se město Cleveland musí vypořádat nejen s vrcholící Velkou hospodářskou krizí, ale i s řáděním neznámého šílence, který si oběti vybírá v zapadlých uličkách mezi tuláky a bezdomovci. Prostitutka Ethel Hardingová hledá ochranu před brutálním vrahem v sídle náboženské misie – záhy však zjistí, že mravokárné tváře jejích členů skrývají ta nejtemnější tajemství.

O šedesát let později nachází policie v lese rozřezané tělo Alfreda Wileyho. Ještě než jeho dcera Kris stihne identifikovat ostatky, začnou na povrch vyplouvat fakta, o nichž jí otec nikdy neřekl – záhadný soukromý detektiv, který ho sledoval; webová stránka věnovaná nevyřešeným „torzovým“ vraždám; chybějící záznamy v archivu; ukradené knihy a opuštěná továrna, v níž se sbíhají nitky všech zločinů. Čím více se Kris dozvídá o otcově posedlosti Torzovým vrahem, tím si je jistější, že s ním jeho smrt souvisí – a tím hlouběji proniká do děsivé minulosti Clevelandu.

Ethel i Kris, každá ve své době, se snaží odhalit pravdu skrývající se v pozadí hrůzných činů zdejšího nejproslulejšího sériového vraha – a oběma přitom hrozí smrt.

D. M. PULLEY
Předtím, než se stala spisovatelkou na plný úvazek, pracovala D. M. Pulley jako stavební inženýrka a forenzní vyšetřovatelka při rekonstrukcích historických budov. Tato zajímavá profese (a zároveň autorčina vášeň) se rovněž výrazně promítá do její literární tvorby, kterou v současnosti tvoří čtveřice zdařilých krimi thrillerů. Na prvotinu Mrtvý klíč, za níž získala prestižní ocenění „Amazon Breakthrough Novel Award“, Pulley navázala třemi podobně laděnými a neméně úspěšnými romány (Pohřbená kniha, Zbytečná oběť, Dům plný temnoty), oceňovanými čtenáři i kritiky.

D. M. Pulley žije nedaleko Clevelandu ve státě Ohio s manželem, dvěma syny a psem Hobem. Nadevše miluje své soukromí, proto nepřekvapí, že D. M. Pulley není její pravé jméno.

BARBORA GOLDMANNOVÁ
Herectví se začala věnovat na Konzervatoři Brno, po které následovalo studium Janáčkovy akademie múzických umění v ateliéru činoherního herectví prof. Niky Brettschneiderové.
Během studia JAMU vycestovala na dva semestry na prestižní londýnskou hereckou školu Rose Bruford College of Theatre and Performance. Od roku 2017 je členkou Městského divadla Brno. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Dále se věnuje herectví v anglickém jazyce v rámci mezinárodních projektů, kurzů a workshopů.

Audiokniha Zbytečná oběť obsahuje thriller od autorky D. M. Pulley. Překlad Monika Pavlisová. Čte Barbora Goldmannová, režie Ondřej Černý.