Obálka audioknihy Muž, který zemřel dvakrát

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Čtvrteční klub amatérských detektivů díl 2

Kvarteto amatérských detektivů v důchodovém věku znovu zasahuje!

Svérázná čtveřice penzistů se sotva vzpamatovala z řešení svého prvního skutečného případu vraždy a už je zase v jednom kole. V jejich vesničce pro seniory se objeví Elizabethin exmanžel, který svou bývalou ženu a neoficiální vůdkyni Čtvrtečního klubu amatérských detektivů poprosí o pomoc. Zapletl se totiž do loupeže diamantů za miliony liber, a teď potřebuje, aby mu někdo hlídal záda. Jenže profesionální zabijáci a ukradené diamanty nejsou jedinými problémy čtyřlístku sedmdesátníků z Coopers Chase. Jeden z nich se stane obětí zločinu – a něco takového si tahle nevšední partička rozhodně nenechá líbit!

Hrdinové úspěšného románového debutu Richarda Osmana se vracejí v dalším příběhu plném humoru i napětí.

RICHARD OSMAN
Anglický komik, moderátor, scenárista a producent se podílel na přípravě mnoha oblíbených televizních pořadů a na BBC uváděl vlastní soutěž Two Tribes along with Insert Name Here and Child Genious. V současnosti působí jako kreativní ředitel produkční společnosti Endemol Shine UK. V roce 2020 literárně debutoval románem The Thursday Murder Club, který mu vynesl ocenění Autor roku v soutěži The British Book Awards a k němuž zakoupil filmová práva Steven Spielberg. Letos se jeho kniha pod názvem Čtvrteční klub amatérských detektivů dočkala také českého vydání v překladu Evy Brožové. A s jejími neotřelými hrdiny se čtenáři nesetkali naposledy – objeví se i v další Osmanově knize The Man Who Died Twice (Muž, který zemřel dvakrát), jež má ve Velké Británii vyjít v září 2021.

LIBUŠE ŠVORMOVÁ
Absolventka DAMU začínala hereckou kariéru v Pardubicích. Odtud roku 1961 přešla do souboru Městských divadel pražských, na jejichž prknech působila třicet sezon a ztvárnila zde např. Porcii ze Shakespearova Kupce benátského nebo role osudových dam ze satir Oscara Wildea. Poté příležitostně hostovala v Divadle na Vinohradech a dodnes vystupuje v zájezdových představeních. Filmoví režiséři oceňovali její kultivovanou ženskost, pod níž to vře komplikovanými emocemi – výrazné příležitosti jí v tomto ohledu poskytly snímky Kinoautomat, Aféry mé ženy, Milenci v roce jedna, Marečku, podejte mi pero! či Léto s kovbojem. Tyto valéry našly uplatnění i v seriálech Byl jednou jeden dům, Hraběnky, Pojišťovna štěstí aj. Za celoživotní mistrovství v dabingu, v němž promlouvala za Michèle Mercierovou (v úloze markýzy Angeliky), Ginu Lollobrigidu, Shirley MacLaineovou nebo Judi Denchovou (jako M v bondovkách), obdržela Cenu Františka Filipovského 2005.

JAN VLASÁK
Rodák z Čáslavi vystudoval brněnskou JAMU a první angažmá získal ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Prošel mnoha scénami (Divadlo Petra Bezruče, Státní divadlo, Divadlo E. F. Buriana, Státní divadlo v Brně, Realistické divadlo, Rokoko i Národní divadlo), v současné době působí v Městských divadlech pražských. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (mj. Tři králové, PF 77, Hodina tance a lásky, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Cukrárna, Cirkus Bukowsky, První republika, Bez vědomí, Hlava Medúzy) i filmů (např. Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory, Rudý kapitán, Šarlatán).

Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2023. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Muž, který zemřel dvakrát, autor Richard Osman, čte Libuše Švormová a Jan Vlasák.

Série Čtvrteční klub amatérských detektivů

Obálka audioknihy Muž, který zemřel dvakrát