Čtvrteční klub amatérských detektivů

Délka: 12 h 20 min
Interpret: Jan Vlasák
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 696 MB

Tahle čtveřice britských penzistů ještě rozhodně nepatří do starého železa...

V luxusní vesnici pro seniory se každý týden schází neobvyklá skupinka přátel, která se snaží rozlousknout staré nevyřešené kriminální případy. Někdejší policistka či snad dokonce tajná agentka Elizabeth (o své minulosti raději příliš nemluví), slavný odborářský vůdce na odpočinku Ron, vyhledávaný psychiatr v důchodu Ibrahim a bývalá zdravotní sestra Joyce disponují bohatými zkušenostmi i cennými kontakty a vyšetřování zločinů je jejich společnou vášní. A tak když jednoho dne začne policie pátrat po vrahovi místního developera, nemůže samozřejmě tohle činorodé kvarteto amatérských detektivů zůstat stranou...

Populární moderátor Richard Osman dokázal v oceňovaném románovém debutu skloubit napínavý detektivní příběh s humornou sondou do života britských seniorů.

RICHARD OSMAN
Anglický komik, moderátor, scenárista a producent se podílel na přípravě mnoha oblíbených televizních pořadů a na BBC uváděl vlastní soutěž Two Tribes along with Insert Name Here and Child Genious. V současnosti působí jako kreativní ředitel produkční společnosti Endemol Shine UK. V roce 2020 literárně debutoval románem The Thursday Murder Club, který mu vynesl ocenění Autor roku v soutěži The British Book Awards a k němuž zakoupil filmová práva Steven Spielberg. Letos se jeho kniha pod názvem Čtvrteční klub amatérských detektivů dočkala také českého vydání v překladu Evy Brožové. A s jejími neotřelými hrdiny se čtenáři nesetkali naposledy – objeví se i v další Osmanově knize The Man Who Died Twice (Muž, který zemřel dvakrát), jež má ve Velké Británii vyjít v září 2021.

LIBUŠE ŠVORMOVÁ
Absolventka DAMU začínala hereckou kariéru v Pardubicích. Odtud roku 1961 přešla do souboru Městských divadel pražských, na jejichž prknech působila třicet sezon a ztvárnila zde např. Porcii ze Shakespearova Kupce benátského nebo role osudových dam ze satir Oscara Wildea. Poté příležitostně hostovala v Divadle na Vinohradech a dodnes vystupuje v zájezdových představeních. Filmoví režiséři oceňovali její kultivovanou ženskost, pod níž to vře komplikovanými emocemi – výrazné příležitosti jí v tomto ohledu poskytly snímky Kinoautomat, Aféry mé ženy, Milenci v roce jedna, Marečku, podejte mi pero! či Léto s kovbojem. Tyto valéry našly uplatnění i v seriálech Byl jednou jeden dům, Hraběnky, Pojišťovna štěstí aj. Za celoživotní mistrovství v dabingu, v němž promlouvala za Michèle Mercierovou (v úloze markýzy Angeliky), Ginu Lollobrigidu, Shirley MacLaineovou nebo Judi Denchovou (jako M v bondovkách), obdržela Cenu Františka Filipovského 2005.

JAN VLASÁK
Rodák z Čáslavi vystudoval brněnskou JAMU a první angažmá získal ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Prošel mnoha scénami (Divadlo Petra Bezruče, Státní divadlo, Divadlo E. F. Buriana, Státní divadlo v Brně, Realistické divadlo, Rokoko i Národní divadlo), v současné době působí v Městských divadlech pražských. Účinkoval v řadě televizních inscenací a seriálů (mj. Tři králové, PF 77, Hodina tance a lásky, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Cukrárna, Cirkus Bukowsky, První republika, Bez vědomí, Hlava Medúzy) i filmů (např. Výchova dívek v Čechách, Milenci a vrazi, Vratné lahve, Bathory, Rudý kapitán, Šarlatán).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma