Obálka audioknihy Bratři ve zbrani

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2022
Série: Quintus Licinius Cato díl 13

Prefekt Cato a centurion Macro pronásledují v čele svých oddílů vůdce vzdorujících britských kmenů Carataca. Legionáři ovšem netuší, že na ně nebezpečí číhá nejen v divoké kopcovité krajině. Mají ve vlastních řadách člověka, který má za úkol je odstranit.

Muži císařského tajemníka Narcissa dopadnou na římské ulici posla nebezpečných spiklenců. Při mučení vyzradí podrobnosti plánu, jehož cílem je překazit římské tažení proti Caratacovi, veliteli britských kmenů, které dosud vzdorují Římu. Spiklenci vyslali mezi legionáře špeha jenž pracuje v utajení. Jeho úkolem je dál podněcovat místní kmeny k boji proti Římanům a zároveň odstranit dva nejschopnější římské důstojníky – prefekta Catona a centuriona Macrona. Narcissus se také dozví, že za spiknutím stojí jeho rival Pallas. Konečné porážce vzpurných britských kmenů tak může paradoxně zabránit mocenský boj mezi nejbližšími spolupracovníky stárnoucího císaře Claudia.

SIMON SCARROW
Simon Scarrow (1969) se narodil v Nigerii. Po návratu do Británie vystudoval historii na University of East Anglia a poté učil tento obor na city College Norwich. Specializoval se zejména na římské dějiny a pořádal pro své studenty poznávací cesty po římských památkách a muzeích, během nichž si své znalosti ještě prohloubil. Nakonec se rozhodl, že všechny tyto poznatky zúročí a začne psát takové knihy, jaké by si sám rád přečetl – napínavé vojenské příběhy z období římské invaze do Británie. Je známý především díky sérii Orel, římské vojenské fikci stanovené na území Římské říše, která se týká druhé invaze do Británie a následné dlouhodobé kampaně Julio-Claudijské dynastie. Proslavil se sérií románů, jejichž hlavními hrdiny jsou dva římští vojáci – zkušený bojovník Lucius Cornelius Macro a jeho zástupce – nadějný mladý rekrut Quintus Licinius Cato, kteří bojují pod znakem orla. Kromě toho nyní pracuje na nové řadě „Revoluce“, jejíž děj se odehrává v období Napoleona a Wellingtona.

MAREK HOLÝ
Český herec a dabér vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Jeho cesta pokračovala do Prahy, kde působil několik let v Divadle Na Fidlovačce. Od roku 2013 je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta/muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia. Objevil se v několika televizních filmech a seriálech (např. Četníci z Luhačovic, Co ste hasiči) a umístil se také na 3. místě 19. ročníku ankety Neviditelný herec, která oceňuje práci pro rozhlas.