Obálka audioknihy Hurvínkův kouzelný gramofon

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2019
Série: Spejbl a Hurvínek

Postavy Spejbla, Hurvínka, Máničky a Žeryka jsou fenomény loutkového divadla. Audiokniha Hurvínkův kouzelný gramofon přináší jejich další příběh na jeden hezký večer, odpoledne, zkrátka na hodinu a čtvrt kdykoli a kdekoli. Napsali Miloš Kirschner, Denisa Kirschnerová, Ladislav Dvorský, Vladimír Straka, Helena Štáchová a Josef Šváb-Malostranský.

Výjimečný archiv: S + H + Supraphon = 90 let spolu Je to opravdu tak! První nahrávky Spejbla a Hurvínka byly pořízeny v roce 1929 a katalogově spojené firmy Ultraphon, Esta a Supraphon jsou od té doby celých devadesát let při tom. Nová kompilace producentky Denisy Kirschnerové tuto skutečnost dokládá výběrem těch nejlepších dialogů obou hlavních protagonistů v podání všech tří dosavadních interpretů, tedy prof. Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska. Je to velmi zajímavá exkurze do slavné historie divadla S + H, ale také zvukových záznamů v českém jazyce, třeba ještě zprvu točených ve studiu v Berlíně. Dnešní naprostý fenomén v oblasti loutkového divadla a mluveného slova (celkem pět a půl milionu jen Supraphonem prodaných nosičů s hlasy ušatého otce, jeho synka, psíka a přátel) je tu zachycen v dějinných souvislostech.

Série Spejbl a Hurvínek

Obálka audioknihy Hrátky a pohádky
Hrátky a pohádky
Obálka audioknihy Hurvínek trochu zlobí