Hořící andělé

Délka: 13 h 59 min
Interpret: Luboš Ondráček
Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 789 MB

Audiokniha Hořící andělé – dobrodružný špionážní thriller od mistra přežití Beara Gryllse.​ Překlad Jan Kozák. Čte Luboš Ondráček, režie Miloš Vrána.

Will Jaeger #2

Pradávné tajemství ohrožuje budoucnost lidstva.

Bývalý elitní voják, těžce zasažený únosem manželky se synem, stále nenachází klid. V zoufalé snaze najít a zachránit své blízké spojí síly s tajemnou organizací, o jejíchž dobrých úmyslech se musí teprve přesvědčit. A mezitím si jinde ve světě přítomnost podává ruku s minulostí: prehistorická mrtvola pohřbená v arktickém ledu pláče krvavé slzy. Ostrov zarostlý džunglí je zamořený vzteklými primáty, kteří uprchli z výzkumné laboratoře s pásmem ochrany čtvrtého stupně. V nitru hory se už sedmdesát let ukrývá mohutný hydroplán, napěchovaný nacistickým nákladem ve znamení neskutečného zla. Z afrického slumu je unesen chudý sirotek, jenž drží v ruce klíč k záchraně světa.

Čtyři strašné cesty. Jedna nemožná stezka. A jen jeden muž se může pokusit ji zdolat. Will Jaeger. Lovec.

BEAR GRYLLS
Bear Grylls (* 7. června 1974) navštěvoval Eton College, později na University of West England studoval španělštinu a němčinu a svá studia dokončil na Londýnské univerzitě Birkbeck, kde se věnoval Hispánským studiím. Původně sloužil jako výsadkář u speciálních jednotek SAS a následně vedl řadu průlomových expedicí do nejnehostinnějších částí světa, kterými vydělal miliony dolarů pro dětskou charitu. Ve 23 letech zdolal Mount Everest, a to jako dosud nejmladší Brit. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat: obeplul Velkou Británii a Arktidu, večeřel v horkovzdušném balonu ve výšce 7 500 metrů, na paraglidingovém křídle přeletěl přes vodopády Angel Falls ve Venezuele a také přes Himálaj.

Gryllsovy dobrodružné televizní pořady, například Muž vs. divočina či Jak přežít, patří mezi nejsledovanější na světě – našly si zhruba 1,2 miliardy diváků ve dvou stech zemích. Kromě toho je Bear Grylls autorem dvaadvaceti knih, česky vyšly Vzhůru (Nakladatelství JOTA, 2012) nebo Příběhy skutečné odvahy (Nakladatelství JOTA, 2014, audiokniha 2020). Jeho mezinárodní bestseller Mud, Sweat and Tears (2011) byl zatím přeložen do třinácti jazyků. Nakladatelství JOTA knihu vydala pod názvem Bláto, pot a slzy v roce 2018.

Grylls žije se svou ženou a třemi syny střídavě na říční obytné lodi v Londýně a na odlehlém ostrově u pobřeží Walesu.

LUBOŠ ONDRÁČEK
Je český herec a dabér. Vystudoval JAMU a jeho první angažmá bylo v satirickém divadle Večerní Brno. Šest let působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a na různých projektech spolupracoval i s televizním studiem ČT Ostrava. S ČT spolupracoval také na pořadu Toulavá kamera. Nyní se věnuje mimo jiné dabingové režii a je členem souboru činohry Národního divadla Brno.

Nahrávka vznikla podle knihy Beara Gryllse Hořící andělé vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2018. Burning Angels: © Bear Grylls Ventures 2016. Z anglického originálu Burning Angels vydaného v roce 2016 nakladatelstvím Orion Books, imprint The Orion Publishing Group Ltd, v Londýně přeložil Jan Kozák. Translation © Jan Kozák, 2018. Design obálky © René Senko. Fotografie na obálce © Bear Grylls Ventures.

více

Série Will Jaeger

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma