Obálka audioknihy Štvanice

Vydavatel: Audiotéka, Jota
Vydáno: 2021
Série: Will Jaeger díl 3

Hvězda pořadů Muž vs. divočina a Na ostrově přichází s třetí, závěrečnou knihou své napínavé dobrodružné série.

Píše se rok 1945 a nacistické megalomanské plány jsou v troskách. Při vidině porážky a ve snaze zachránit na poslední chvíli hitlerovský odkaz vrchní velení ukryje německé zásoby uranu hluboko do podzemí, kde má ležet, dokud Říše jednoho dne opět nepovstane k boji. V roce 2018 na tuto strašnou pravdu náhodou narazí bývalý voják SAS Will Jaeger. Uran však mezitím zmizí, a když se Jaeger dozví, že je nezvěstná i jeho žena Ruth, je si jistý, že nepřítel znovu vytáhl do boje. Tolik uranu v nesprávných rukou by mohlo zničit svět. Jaeger a jeho tým ho musí najít dřív, než se stanou nejhorší obavy skutečností. Nepřítel je však pokaždé o jeden krok napřed a tlačí Jaegera do kouta, až na samý pokraj sil. Nebezpečí je reálné a lidé, kteří zadržují Ruth, si chtějí vyřídit staré účty. Je to závod s časem. A hodiny tikají…

Smrt si tě najde, pokud si ji nenajdeš dřív.

BEAR GRYLLS
Bear Grylls (* 7. června 1974) navštěvoval Eton College, později na University of West England studoval španělštinu a němčinu a svá studia dokončil na Londýnské univerzitě Birkbeck, kde se věnoval Hispánským studiím. Původně sloužil jako výsadkář u speciálních jednotek SAS a následně vedl řadu průlomových expedicí do nejnehostinnějších částí světa, kterými vydělal miliony dolarů pro dětskou charitu. Ve 23 letech zdolal Mount Everest, a to jako dosud nejmladší Brit. Další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat: obeplul Velkou Británii a Arktidu, večeřel v horkovzdušném balonu ve výšce 7 500 metrů, na paraglidingovém křídle přeletěl přes vodopády Angel Falls ve Venezuele a také přes Himálaj.

Gryllsovy dobrodružné televizní pořady, například Muž vs. divočina či Jak přežít, patří mezi nejsledovanější na světě – našly si zhruba 1,2 miliardy diváků ve dvou stech zemích. Kromě toho je Bear Grylls autorem dvaadvaceti knih, česky vyšly Vzhůru (Nakladatelství JOTA, 2012) nebo Příběhy skutečné odvahy (Nakladatelství JOTA, 2014, audiokniha 2020). Jeho mezinárodní bestseller Mud, Sweat and Tears (2011) byl zatím přeložen do třinácti jazyků. Nakladatelství JOTA knihu vydala pod názvem Bláto, pot a slzy v roce 2018.

Grylls žije se svou ženou a třemi syny střídavě na říční obytné lodi v Londýně a na odlehlém ostrově u pobřeží Walesu.

LUBOŠ ONDRÁČEK
Je český herec a dabér. Vystudoval JAMU a jeho první angažmá bylo v satirickém divadle Večerní Brno. Šest let působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a na různých projektech spolupracoval i s televizním studiem ČT Ostrava. S ČT spolupracoval také na pořadu Toulavá kamera. Nyní se věnuje mimo jiné dabingové režii a je členem souboru činohry Národního divadla Brno.

Nahrávka vznikla podle knihy Beara Gryllse Štvanice vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2020. THE HUNT: © Bear Grylls Ventures 2018. Z anglického originálu The Hunt vydaného v roce 2018 nakladatelstvím Orion Books, imprint The Orion Publishing Group Ltd, v Londýně přeložil Jan Kozák. Translation © Jan Kozák, 2020. Design obálky ©Jakub Loukota. Fotografie na obálce © Bear Grylls Ventures.

Audiokniha Štvanice – dobrodružný špionážní thriller od mistra přežití Beara Gryllse.​ Překlad Jan Kozák. Čte Luboš Ondráček, režie Miloš Vrána.

Série Will Jaeger

Obálka audioknihy Let duchů