Obálka audioknihy Na divokém venkově

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

Z OXFORDU NA MORAVSKÝ VENKOV

Malvína, doktorandka na univerzitě v Oxfordu se na čas vrací k rodině na severní Moravu. Střet s rázovitým okolím je zdrojem komických situací.

Sedmadvacetiletá Malvína Velehorská má dva magisterské tituly, rozpracovanou disertační práci ze sociální psychologie na univerzitě v Oxfordu a neschopenku od psychiatra. Je proto nucena vrátit se do své rodné země, na rázovitou severní Moravu. Tam na ni čeká svérázná rodina – otec politik, matka fanynka Karla Gotta s autistickými sklony, prarodiče chorobně šetrní katolíci a bratranec příležitostný alkoholik. Humorně vylíčené střety s komunální politikou, lidovými veselicemi, výukou řízení auta nebo komunikací s dětmi vytvářejí bizarní komické situace. Jako sociální psycholožka vidí Malvína ve své rodině zdroj antropologické studie, v kůži moravské venkovanky se však už tak dobře necítí.

EVA GRESTENBERGEROVÁ
Česká spisovatelka, vystudovala psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a zootechniku na České zemědělské univerzitě. Pracuje jako psycholog v pedagogicko-psychologické poradně. Osm let se plně věnovala náročnému sportovnímu odvětví pole dance. Její první knihou byl román Zlo je rodu mužského (2019). Následovala populárně naučná publikace Zvířata jsou k sežrání (2020) o psychologii karnismu a veganství. Také se autorsky podílela na publikaci Nesvoboda zaměřené na práva zvířat. Kromě knih ji zajímají právě zvířata. Ráda plave, cvičí jógu a chodí po horách. Je veganka a fascinuje ji astrofyzika.

TEREZA BEBAROVÁ
Česká herečka a dabérka. Pochází z Bohumína, absolvovala studium herectví na ostravské konzervatoři, působila v Divadle Aréna, v Národním divadle moravskoslezském, poté v pražském Divadle na Fidlovačce, od roku 2015 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Zpívá a tančí, v roce 2005 získala Cenu Thálie za hlavní roli v muzikálu Funny Girl. Je několikanásobnou držitelkou Ceny Františka Filipovského za dabing. Kromě jiných česky namluvila roli političky Birgitte Nyborgové v dánském seriálu Vláda. Televizním divákům je známá z role Světlany ze seriálu Ulice a jako moderátorka soutěže Peče celá země.

Nahrávka vznikla podle knihy Evy Grestenbergerové Na divokém venkově, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2022. Text copyright © Eva Grestenbergerová, 2022. Čte Tereza Bebarová. Režie, zvuk Pavel Štěpánek. Zvukové předěly Soundguru. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Cover art © Helena Neubertová, 2022. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Na divokém venkově, autorka Eva Grestenbergerová, čte Tereza Bebarová.