Obálka audioknihy Kriminální příběhy osmdesátých let

Kriminální příběhy osmdesátých let

Ivan Milan Jedlička

Interpret: Norbert Lichý
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2024

Deset povídek o skutečných zločinech, které vyšetřovali špičkoví českoslovenští kriminalisté

Oblíbený žánr „true crime“ se věnuje opravdovým kriminálním případům a popisuje policejní pátrání podle vyprávění reálných detektivů. Napínavé a čtivé texty spisovatele a reportéra I. M. Jedličky patří již dlouhá léta k nejznámějším dílům tohoto literárního stylu u nás.

Příběhy zařazené do této audioknihy vrací posluchače do let 1980–1987 a zabývají se šokujícími zločiny, které se odehrály na různých místech republiky. Ve své době šlo o známé kauzy. Svědčí o tom i fakt, že okolnosti dvou případů inspirovaly rovněž tvůrce seriálu Malý pitaval z velkého města. Příběh Salvátor a ohnivá smrt zpracovává záhadné zmizení staršího muže a jeho osobního vozu (v seriálu jde o díl Vedoucí partiové prodejny) a povídka Pistolník s červenou kuklou vypráví o pátrání po mimořádně drzém pachateli několika nebezpečných loupežných přepadení v Praze a okolí (díl nazvaný Muž s punčochou).

Audiokniha Kriminální příběhy osmdesátých let, autor I. M. Jedlička, čte Norbert Lichý.