Obálka audioknihy Rozcházení

Interpret: Hana Tomáš Briešťanská
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2020

Do každého vztahu vstupujeme s nadějí, že jsme našli tu pravou či pravého. Statistiky jsou však bohužel neúprosné: mnozí z nás zažijí bolest rozchodu s životním partnerem. Musí však být rozpad vztahu nutně traumatický? A co je tedy nejlepší dělat, když pohádka končí?

I když se snažíme rozejít civilizovaně a přátelsky, málokdy se podaří překonat biologické nastavení mozku, který ukončení vztahu vnímá jako ohrožení života a vysílá nám signál k boji. Navzdory tomu se terapeutka Katherine Woodward Thomasová a její manžel zvládli rozvést ohleduplně, s respektem a zachovali si vzájemné přátelství. Na základě této osobní zkušenosti a dlouholeté práce s klienty pak Katherine vypracovala metodu vědomého rozchodu. Díky ní dokážete projít stresující životní etapou bez hlubokých psychických šrámů či nenávisti a probudit nikoli to nejhorší, ale to nejlepší, co ve vás je.

Ať už ve dvou, nebo sami, přijměte pomoc v podobě této knihy a zjistěte:
- Jak hluboce vás mohou ovlivňovat rozchody staré třeba deset či dvacet let.
- Proč je třeba jít ke kořenům a najít své prvotní zranění.
- Jak pojmenovat své emoce a chovat se racionálně.
- Jak získat zpět vnitřní sílu a uzdravit své zlomené srdce.
- Jak najít správnou míru férovosti při dělení majetku.
- Jak komunikovat s druhým a zachovat si vlastní důstojnost.

Do vztahu vstupujeme s očekáváním lásky, štěstí a naděje, že jsme našli tu pravou, toho pravého, ale statistiky říkají něco jiného: většina z nás nebude mít jednoho celoživotního partnera. Mnohé už potkalo, nebo teprve čeká trauma bolesti z rozchodu. Ale musí být opravdu tak bolestné?

...„Cílem rozchodu není nutně dosažení spravedlnosti, získání odškodnění či potvrzení, že jsme měli pravdu. Cílem je osvobodit se a jít dál. Získat sílu vybudovat nový a šťastný život pro sebe i pro ty, na nichž nám záleží“...

Katherine Woodward Thomas je manželskou a rodinnou terapeutkou a jak sama říká, věří na lásku, manželství a dlouhodobé vztahy. Přesto sama prošla rozvodem, který však s manželem zvládli s ohleduplností a respektem. Ze zkušeností svých i klientů následně vypracovala metodu rozcházení v pěti krocích – vědomý rozchod, kterým zúčastnění projdou ve zdraví, bez psychických šrámů, pocitů nenávisti a zloby. Dokáží naopak nadále vnímat sebe i partnera jako někoho, kdo si zaslouží úctu a lásku.

V KNIZE SE MIMO JINÉ NAUČÍTE
- pracovat s různým stupněm svého traumatu a terapeutickými technikami odpuštění
- pojmenovat své emoce, což vám pomůže chovat se racionálně
- zpochybnit své mylné domněnky o sobě a najít znovu svou vlastní hodnotu
- uvědomit si své potřeby a zabývat se jimi
- jak komunikovat s druhým a zachovat si vlastní důstojnost
- najít správnou míru férovosti při dělení majetku

KATHERINE WOODWARD THOMASOVÁ
Katherine Woodward Thomasová je akreditovanou manželskou a rodinnou terapeutkou, spoluautorkou online kurzů a certifikačních školení pro kouče. Svými články přispívá do mnoha médií. Žije v Los Angeles.

Audiokniha Rozcházení s podtitulem Pět kroků k tomu, jak už nežít spolu, ale přesto šťastně. Autor Katherine Woodward Thomasová, čte Hana Tomáš Briešťanská.