Obálka audioknihy Sedm svědků

Interpret: Jaroslav Kepka
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2016

Sedm svědků - audiokniha obsahuje rozhlasovou detektivní hru z roku 1967. Autor Peter Karvaš. Účinkují Jaroslav Kepka, Rudolf Hrušínský st., Jaroslav Marvan, Rudolf Jelínek, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Kazda, Vladimír Brabec, Jan Tříska, Karel Höger, Dana Medřická. Režie Jiří Horčička.

Dva násilníci, jedna žena, jedna vražda a sedm svědků. Fakta, se kterými pracují dva policejní vyšetřovatelé.
V Pivovarské ulici u domu číslo 133 se odehrála tragédie. Vidělo ji sedm lidí. Každý z nich ale o události vypovídá jinak. Jako by byli svědky úplně jiné scény. Vypovídají tak mnohem víc o sobě než o tom, co na ulici viděli. Také postavy vyšetřovatelů vnáší do hry zvláštní napětí. Jeden je přesný, nesmlouvavý, systematický, klidný, na první poslech přirozeně moudrý. Jen tak něco ho nepřekvapí a je už tak trochu unavený svou prací.
Druhý, začátečník, se nemůže smířit s faktem, že šest svědků mohlo zabránit vraždě, ale žádný z nich to neudělal.
Režisér Jiří Horčička dokázal vytvořit napětí skvělým vedením všech herců, kteří pravdivě vystihli charaktery postav, i mistrovskou prací se zámlkami nebo pomocí jednoduchých zvuků. Například zachycením způsobu chůze, jakou jednotliví svědkové do místnosti vstupují.

1. První svědek
2. Druhý svědek