Obálka audioknihy Tajemný pás

Vydavatel: Česká televize
Vydáno: 2023
Série: Čtení do ouška

Kníže Ludomír se vydal na cestu se svým učitelem Dobrodějem. Dorazili do města, kde žil král s princeznou Kazimírou, která měla srdce z kamene a každému, kdo se na ni usmál, nechala utnout hlavu. Dobroděj přinesl Ludomírovi truhličku se zlatými hodinkami, pásem a diadémem. Princezna okamžitě po všech těch věcech zatoužila. Ale podmínka pro jejich získání se jí nelíbila. A tak za sebe poslala služebnou. První i druhou noc služebná přečkala a hodinky a pás své paní přinesla, ale třetí noc spala a princezna musela jít pro diadém sama. Zahalila se do závoje, aby ji Ludomír nepoznal. Diadém získala, ale záhy chtěla potrestat služebnou za něco, co jí samotné moc chybělo. Díky tajemnému pásu, který učinil Ludomíra i Kazimíru neviditelnými, poznala lásku a její srdce přestalo být z kamene.

JIŘÍ DVOŘÁK
Vystudoval herectví na JAMU a po studiích získal angažmá v Městském divadle v Brně. Již řadu let působí v pražském Divadle na Vinohradech. Na jevišti i na televizních obrazovkách ho diváci můžou vidět jak při ztvárnění postav dramatických, tak i pohádkových. Nelze opomenout roli čerta Uriáše v pohádkách Anděl Páně, režiséra Jiřího Stracha. Jeho zvučný hlas se objevuje také v mnoha audioknihách.

Audiokniha Tajemný pás, autorka Božena Němcová, čte Jiří Dvořák.

Série Čtení do ouška

Obálka audioknihy O třech dracích