Obálka audioknihy Boj slepého krále

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022
Série: Lucemburská sága díl 4

Král Jan Lucemburský učinil vše, co bylo možné, aby jeho syn Karel usedl na trůn císaře Svaté říše římské, a svůj životní úkol považuje za skončený. Třebaže je prakticky slepý, považuje za svou čest nevyhnout se boji Francouzů s Angličany, ke kterému se schyluje nedaleko Crécy. Sem směřuje také výprava bojovníků z Čech, ve které nechybí ani rytíř Matouš Rozoumek spolu s nevlastním synem Josefem z Lichtensteinu. V odchodu většiny bojovníků z Vildštejna vidí příležitost k napadení Rozoumkovy tvrze banda zběhů ukrývajících se v okolních lesích. Pamatuje někdo z nich na tajnou chodbu vedoucí na Vildštejn?

Na bitevním poli u Crécy se nad padlým českým králem sklání anglický král Eduard III. a snímá z jeho přílby tři pštrosí pera, jež jsou dodnes v erbu prince waleského. Domů se navrací také Matouš Rozoumek spolu s Josefem z Lichtensteinu, ale netuší, co je tam čeká…

Audiokniha Boj slepého krále, autor Jaromír Jindra, čte Radek Valenta.

Série Lucemburská sága

Obálka audioknihy Sny umírají s králi
Sny umírají s králi
Obálka audioknihy Jed pro kralevice