Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pekelníci

Pekelníci

Juraj Červenák

Délka: 1 h 2 min
Interpret: Ernesto Čekan
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 58 MB

OHEŇ PROTI VODĚ. PŘÍZRAK Z DALEKÉ ARABSKÉ POUŠTĚ PROTI STRAŠIDLU Z POVODÍ HRONU.

Přicházejí před tureckými oddíly, aby jim vyčistili cestu pekelným ohněm. Pekelníci. Proti nim stojí kapitán Báthory a Stěpan Voronin. Na pomoc jim přichází vodní příšera jménem Blivajz.

Martalovská sebranka, podle přízvuku odněkud z černomořské Rumelie, sběř horší Turků, se jen zřídka zúčastňuje skutečných bojů. Pustoší v zázemí, drancuje, vraždí, zotročuje, loupí. Nahání strach. Teď se pustila do Horní země, aby si brala, co jí nepatří. Přichází vždycky před většími tureckými oddíly, aby jim vyčistila cestu pekelným ohněm, který sežehne vše, co mu stojí v cestě. Kapitán Kornelius Báthory a Stěpan Voronin se Pekelníkům statečně postaví. Potřebují však pomoc obětavého bojovníka – tvora z vodního světa, který s ohnivým zlým duchem Ifrítem svede ve vesnickém kostele boj na život a na smrt.

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský spisovatel, autor historických románů, detektivek a fantasy, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD-mag. Žije v Košicích. Publikuje ve slovenštině, češtině a polštině. Po ukončení studia na gymnáziu v roce 1992 prošel různými povoláními od člena strážní služby až po vedoucího kina či pracovníka na oddělení kultury městského úřadu. Od roku 2005 je profesionálním spisovatelem a publicistou. Knižně debutoval v roce 1993, od té doby vydal přes tři desítky knih. Prosadil se jako autor historické fantasy se slovanskými motivy. Autorovým komerčně nejúspěšnějším dílem je cyklus dobových detektivek Kapitán Stein a notář Barbarič o vyšetřování zločinů za vlády Rudolfa II. Je držitelem několika žánrových ocenění.

ERNESTO ČEKAN
Český divadelní a filmový herec. Jeho druhým rodným jazykem je španělština, matka pochází z Uruguaye, v Československu studovala operní zpěv. Po absolvování Pražské konzervatoře nastoupil do divadla v Mostě, kde hrál například v inscenacích Malováno na skle nebo Balada pro banditu. Diváci ho znají z jeviště Městských divadel pražských či Divadla Radka Brzobohatého. Filmové role ztvárnil ve snímku Zátopek, Promlčeno, Jak si nevzít princeznu a jiných, známý je i z televizních seriálů jako Ohnivé kuře, Krejzovi, Život a doba soudce A. K. V dabingu namluvil kromě jiných herce Antonia Banderase, Ryana Reynoldse či Adama Sandlera. Je vášnivým chovatelem speciálních plemen slepic a holubů, rád chodí pěšky.

Nahrávka vznikla podle povídky Juraje Červenáka Pekelníci vydané nakladatelstvím Brokilon v roce 2010 v rámci knihy Kámen a krev. Text copyright © Juraj Červenák, 2010. Ze slovenského originálu přeložil Robert Pilch. Translation © Robert Pilch, 2010. Čte Ernesto Čekan. Režie a zvuk Jan Koukal.. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Cover Illustration © Natalie Oweyssi ve spolupráci s AI. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Pekelníci, autor Juraj Červenák, čte Ernesto Čekan.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma