Obálka audioknihy O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Interpret: Rudolf Matys
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2018

Tato audiokniha obsahuje dramatizovanou četbu díla starořeckého autora O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy z roku 1968. Napsal Charitón. Vypráví Jan Werich a účinkují Gabriela Vránová, Jan Tříska, Rudolf Jelínek, Josef Větrovec, Otomar Korbelář a další. Režie: Miroslava Valová.

NEJENOM KNIHY MAJÍ SVÉ OSUDY, jak praví klasický bonmot, ale i rozhlasové pásky. Tenhle, vlastně už letitý, vám musím převyprávět proto, že vyústí do jakéhosi nutného vysvětlení a omluvy. Takže. Roku 1967 vydal Odeon v překladu Rudolfa Mertlíka román starořeckého autora Charitóna O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy. Román, který byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. A co je pozoruhodné, jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.