Obálka audioknihy Nové zbraně vlivu

Série: Zbraně vlivu
Velikost: 1.14 GB

PSYCHOLOGIE PŘESVĚDČOVÁNÍ I V ONLINE SVĚTĚ

Manipulativní techniky a jak se jim bránit – tváří v tvář i na internetu.

Pojišťovákovi jste sympatičtí, zkusí vám vyjednat speciální nabídku. Lékárnici sympatičtí nejste: co vás to napadlo, chtít jiné dětské vitamíny než ty nejdražší? E-shop má skladem poslední kus zboží, objednávejte hned, než zmizí... Samozřejmě tušíte, že jsou to špinavé triky. Na to tuhle audioknihu nepotřebujete. Potřebujete ji k tomu, aby vás naučila rozeznat manipulace včas: ve spěchu, pod tlakem, s frontou nabručených lidí za zády i mezi kamarády na sociální síti. Aby vás už nikdy nezviklal hraný úsměv, dáreček ani vyhrožování.

Robert Cialdini vám ukáže:

Jak manipulátory odmítat sebevědomě, účinně a bez nepříjemných pocitů.
Sedm základních nátlakových technik neboli zbraní vlivu.
Desítky konkrétních fíglů velkých firem i drobných šmejdů z internetu.
Proč primitivní triky fungují i na ty nejchytřejší lidi.
Co dělat a nedělat, když chcete prosadit svou vy sami.
Nové zbraně vlivu zábavně spojují vědecký výzkum s investigativní prací v autobazarech a call centrech. Podvodníci předvedli Cialdinimu svoje zbraně – a on vám teď předvede, jak se jim bránit.

Nově rozšířeno o 150 stran načteného textu:

Praktické rady pro éru fake news, trollů, reklamních botů a online podvodů.
Jak poznat falešné pochvalné recenze a další triky internetových marketérů.
Desítky nových výzkumů psychologie přesvědčování a manipulace – včetně čerstvých příkladů z pandemie covidu-19.

Robert Cialdini (* 1945) byl profesorem psychologie a marketingu na Arizonské státní univerzitě, Stanfordově univerzitě a Kalifornské univerzitě v Santa Cruz. Od roku 2019 je členem Národní akademie věd USA. Psychologii přesvědčování se věnuje víc než padesát let, zároveň ji školí a konzultuje pro klienty jako Allianz, Cisco, Microsoft, NATO nebo SAP. Jeho čtyři knihy vyšly v 44 jazycích a prodalo se jich přes 7 milionů výtisků. Zbraně vlivu jsou jeho první knihou a zároveň i tou nejčerstvěji aktualizovanou.

Audiokniha Nové zbraně vlivu, autor Robert B. Cialdini, čte Borek Kapitančik.

Série Zbraně vlivu

Obálka audioknihy Nové zbraně vlivu